Сьогодні швидкість роботи сайту — це важлива характеристика інтернет-ресурсу. Вона впливає на зручність користування, конверсію, залучення нових клієнтів до порталу і навіть підіймає його в позиціях пошукових систем. Згідно зі статистикою, понад 90% користувачів не хочуть довго чекати завантаження ресурсу. Тому після початку його роботи рекомендується користуватися послугами доопрацювання сайтів.
Що впливає на роботу сайту
Власники мають бути обізнані про чинники, які впливають на роботу інтернет-ресурсу:
- Погані стандарти кодування. Розробники-початківці часто пишуть величезні блоки коду, які насправді виконують незначні функціональні можливості. Не тільки цей фактор впливає на швидкість. Також погано відформатований код призводить до уповільнення завантаження веб-сайту.
- Поганий вибір веб-хостингу. Хостингова компанія та сервер, який вона обирає для зберігання ресурсів сайту, часто впливають на швидкість порталу.
- Надмірне використання віджетів. Сайт, створений на WordPress, має великий вибір плагінів, які змінюють його функціональність. Варто пам’ятати: у багатьох випадках додаткові програми є реальним винуватцем повільної швидкості завантаження. Чим більше плагінів та віджетів, тим більше часу потрібно для завантаження всіх необхідних файлів.
- Зображення великих розмірів. На сайті використані банери, ілюстрації та картинки у високій якості. Їхній великий розмір може гальмувати завантаження сайту.
- Важкі CSS та JavaScript файли. Кожен сайт на WordPress має CSS та JS, які додають стилю та функціональності у веб-інтерфейсі. Однак ці файли можуть мати багато сторінок із тисячами рядків коду.
- Хотлінк — це копіювання URL ресурсу для відображення його контенту на іншому сайті шляхом прямого посилання на оригінал. Досить часто люди запозичують зображення, ставлячи адреси на своїх серверах. Це не лише займає канал, а і створює певне навантаження на систему.
Коли справа доходить до роботи сторінки, кожна секунда на рахунку. Час завантаження сайту є одним з основних факторів, що сприяє зниженню кількості відвідувачів ресурсу. Тому власник має вжити необхідних заходів для усунення проблем. «Червоний хамелеон» рекомендує прочитати додаткову інформацію в блозі.
Як перевірити швидкість завантаження сторінок
Онлайн-сервіси допоможуть дізнатися про поточний стан, здобути корисні поради, порівняти кілька ресурсів. Варто робити тест різних сторінок сайту: не варто спиратися лише на головну. Сприйняття ресурсу людьми базується на сукупності швидкісних якостей різних частин каталогу.
Рекомендується користуватися наступними сервісами:
- Google PageSpeed Insights;
- Google Analytics;
- PR-CY;
- SiteSpeedMe.
Щоби виправити ситуацію, можна скористатися загальними рекомендаціями:
- вимкнути непотрібні плагіни та бібліотеки;
- оптимізувати медіаконтент (стиснути картинки, використовувати YouTube JS API або jQuery-плагін відкладеного завантаження lazyYT для відео з YouTube);
- використовувати кеш браузера максимально;
- скоротити JavaScript, HTML і CSS;
- видалити зайвий код;
- використовувати автоматичний сервіс оптимізації від PageSpeed Insights.
Якщо ці методи не допомогли, рекомендується звернутися до професіоналів. Вони допоможуть налагодити роботу сайту та надалі слідкувати за його роботою.