Маршрутки під контролем

  • Міська влада Івано-Франківська зібралася відучити водіїв маршруток розмовляти під час руху по телефону, лаятися, набивати людьми автобуси і ще багато від чого. З 1 листопада за поведінкою перевізників спостерігають громадські контролери. Найбільш злісні порушники можуть позбутися роботи.

    Після страйку перевізників, які вимагали скасувати рішення міськвиконкому про безкоштовний проїзд пенсіонерів з 10 до 16 години, голова фракції ВО “Свобода” у міській раді Роман Онуфріїв оголосив набір волонтерів, які стежитимуть за роботою громадського транспорту.

    У четвер, 27 жовтня, добровольці отримали посвідчення громадських контролерів, зразки звітів та протоколів фіксації порушень. Контролерів відразу попередили, що їхні посвідчення не звільняють їх від оплати за проїзд, а робота у громадському транспорті не передбачає додаткового заробітку.

    «В першу чергу, ми повинні розуміти, що перевізники – це не є наші вороги», – вчить контролерів їхній координатор, депутат міської ради Олег Капустяк. Громадські контролери стежитимуть, щоб водії під час руху не розмовляли по телефону, не курили за кермом, не влаштовували між собою перегонів та не переповнювали транспортний засіб. Також інспектори повинні повідомляти, якщо транспортний засіб брудний чи пошкоджений. Контролери стежитимуть і за наявністю знаків на автобусних зупинках, щоб водії не простоювали на проміжних зупинках та не зупинялися біля «кожного стовпа». Олег Капустяк застеріг: якщо деякі водії будуть порушувати правила систематично, то не виключено, що перевізника знімуть з маршруту.

    Наразі посвідчення громадських контролерів отримали 27 добровольців. Та схоже, не всі з них готові працювати «за ідею». «Нащо такий контроль, якщо я плачу гроші за проїзд? Треба нас зацікавити…», – обурювався один з волонтерів. На що секретар міської ради Руслан Марцінків відповів: “Ми не хотіли, щоб були певні зловживання. Тому я думаю, що тут зібралися найбільш свідомі мешканці Івано-Франківська, активісти, які хочуть навести порядок у громадському транспорті”.

  • До речі, спробувати навести лад у громадському транспорті може кожен іванофранківець. Той, хто бажає стати громадським контролером, повинен отримати рекомендацію будь-якого депутата міської ради, написати заяву та здати у міськвиконком дві фотокартки.

    Марія ГАВРИЛЮК

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!