Старий Новий рік: 14 січня в історії

  • У цей день американка стала першою жінкою, якій успішно зробили кесарів розтин, радянські космонавти стали першими у світі космонавтами, які здійснили перехід із одного корабля в інший, а  до Грузії,  після 500-річної перерви, повернувся рідний  прапор.

    14 січня – Старий Новий рік. Його відзначають у країнах, де святкують Різдво 7 січня за юліанським календарем. У цей день існує традиція, коли в дім першим повинен увійти чоловік, саме тому запрошують посівальників – хлопців.

    Старий Новий рік – історичний феномен, який вийшов у результаті зміни літочислення. Для багатьох віруючих людей Старий Новий рік має особливе значення, оскільки від душі відсвяткувати його вони можуть лише після закінчення Різдвяного посту. Цікаво, що різниця між юліанським і григоріанським календарями збільшується кожне століття, коли число сотень у році від Різдва Христового не є кратним чотирьом, на один день. З 1 березня 2100 року ця різниця складе 14 днів. А з 2101 року Різдво і Старий Новий рік будуть відзначатися на день пізніше. 

    Цього дня:

    У 1794 році Елізабет Хог Беннетт з Едома, штат Вірджинія, стала першою американською жінкою, якій було успішно зроблений кесарів розтин. Операцію проводив її чоловік – доктор Джессі Беннет. Оскільки породіллі не давали ніякої анестезії, її довелося тримати.

    1855 — народився Опанас Сластіон, український живописець.

    1937 – народився Євген Гуцало, український прозаїк, поет, публіцист, кінодраматург, лауреат Шевченківської премії

    1969 рік- у космос вирушив радянський космічний корабель “Союз-4”, а наступного дня – “Союз-5”. Уперше пілотовані космічні кораблі здійснили стикування на орбіті.  Також уперше був здійснений перехід космонавтів з одного корабля в інший.

  • В 1973 народився Василь Кардаш, український футболіст, півзахисник. У складі київського “Динамо”- п’ятиразовий чемпіон України, триразовий володар Кубка.

    2004 рокудержавним прапором Грузії став стародавній біло-червоний прапор з одним великим і чотирма малими хрестами, який повернувся в офіційний вжиток після 500-річної перерви.

    2005 — космічний зонд «Гюйгенс» здійснив посадку на Титан.

    За матеріалами Уніан, ТСН.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!