Після отримання бустерної дози вакцини проти COVID-19 не реєструється збільшення побічних ефектів, а захист від ризику важкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусної хвороби лише покращується.
Про це розповів заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, пише BBC.
“Є рекомендації робити бустер мРНК вакцинами – це Pfizer або Moderna. Обирати між ними можна, за виключенням вакцини CoronaVac. Після неї рекомендовано робити бустер Pfizer або CoronaVac. Ефективність після трьох доз CoronaVac складає на рівні 88-90%. Після CoronaVac плюс бустер Pfizer – ефективність в середньому складає 92-95%”, – пояснив Ігор Кузін.
Головний державний санітарний лікар також додав, що отримати бустерне щеплення можна через 6 місяців після завершення базового курсу вакцинації. Оптимальний термін – від 6 до 9 місяців. Однак, якщо людина прийде за “бустером” через 10 місяців, то все одно отримає його.
Ігор Кузін також наголосив на важливості бустерної дози для медичних працівників. Адже саме сфера охорони здоров’я є критичною під час пандемії, а тому медики мають бути захищені.
Заступник міністра також запевнив, що вакцин в Україні вистачить, адже на 2022 рік вже є контракти на постачання більше ніж 40 млн доз вакцини. Такої кількості має вистачити на те, щоб дощепити тих, хто ще не отримав вакцину, та зробити бустер.
До теми: Івано-Франківщина повертається у “помаранчеву” зону карантину