Про створений в Івано-Франківську батальйон територіальної оборони, а також про бригаду територіальної оборони пояснюють в міському територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
Військові дають відповіді на найпоширеніші запитання про службу.
– Яка кількість батальйонів у бригадах тероборони?
До складу бригад входять від чотирьох до десяти окремих батальйонів, відповідно до числа районів у кожній окремій області, згідно з адміністративним розподілом території України.
– Чи правда, що на контракті в Івано-Франківському батальйоні територіальної оборони будуть служити лише офіцери?
До числа військовослужбовців-контрактників батальйону ТрО входитимуть солдати, сержанти та офіцери, котрі проходитимуть військову службу за контрактом на штатних посадах. Вони будуть отримувати повноцінне армійське грошове, матеріальне та інші види належного забезпечення.
– Для чого потрібна територіальна оборона?
Війна триває, українська армія успішно стримує ворога на сході. Але керівництво Московії вкотре починає вихвалятися своїми загарбницькими планами та брязкати зброєю. І за цих умов готовність і вміння кожного українця чинити опір є важливим чинником стримування російської агресії.
Тому що озброєна, навчена і готова до протидії нація здатна вбити будь-яке бажання у ворога захопити та утримувати нові території України. Він розуміє, що навіть цивільне населення чинитиме спротив: буде збивати вертольоти з ворожим десантом, буде обстрілювати з гранатометів і палити колони техніки, що перетнуть наш кордон…
– Чим Сили територіальної оборони відрізняються від інших видів та родів Збройних Сил України?
Тим, що це нова інституція, до створення і діяльності якої залучено місцеву владу, інші сили безпеки і оборони, громадські організації. Але насамперед – це окремий рід Збройних Сил України, при створенні якого взято за основу найкращі моделі тероборони інших країн.
– Чи правда, що наш міський голова підписав документ про виплату 20 тис. грн. усім, хто підписує контракт і йде на військову службу в Івано-Франківський батальйон територіальної оборони?
Так, міський голова Руслан Марцінків встановив одноразову виплату у розмірі 20 тис. грн. для жителів Івано-Франківської територіальної громади, які йдуть на службу у батальйон ТрО.
Слід зауважити, що за укладання першого контракту передбачена ще додаткова грошова винагорода у розмірі 19 тис. грн., яку новобранцям виплачують Збройні Сили України, незалежно від місця проживання.
– У якому стані формування батальйону територіальної оборони міста Івано-Франківська?
– На сьогодні майже завершене формування кадрового ядра бригади територіальної оборони Івано-Франківської області та кадрового ядра батальйону територіальної оборони міста Івано-Франківська. Ще триває набір як на контрактну військову службу у теробороні з повним грошовим забезпеченням, так і на службу у резерві тероборони (з щомісячними стрільбами і заняттями на полігоні).
– Чи будуть солдати, сержанти та офіцери, котрі проходитимуть військову службу за контрактом на штатних посадах ТрО, направлятися в інші військові частини чи місцевості?
Усі категорії військовослужбовців тероборони проходитимуть службу виключно у Івано-Франківську. Наша мета – підготувати якомога більше громадян, адже масова готовність суспільства до збройної відсічі – це те, що не пустить війну в нашу домівку.
Телефони, за якими мешканці Івано-Франківська можуть більше дізнатися про службу в бригаді територіальної оборони області, чи у батальйоні територіальної оборони міста:
- черговий Івано-Франківського міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки – (0342) 75-46-43 (стаціонарний), (067) 371-01-42 (Київстар);
- командування батальйону – (098) 984-38-55 (Київстар), (066) 908-91-65 (Водафон);
- командування бригади – (063) 073-25-10 (Лайфсел).
Читайте також: Марцінків розповів, що слід покласти у “тривожний рюкзак”