Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника та Державна вища професійна школа у Хелмі продовжать співпрацю. Відповідну угоду про це підписали сьогодні, 27 січня 2022 року.
Впродовж минулих років із Державною вищою професійною школою в Хелмі активно велася співпраця у кількох напрямках: міжнародних відносин, педагогіки початкової освіти, математичного і функціонального аналізу. Проведено спільні міжнародні наукові конференції, зокрема з питань місцевого самоврядування.
Науковці обидвох навчальних закладів брали участь в Українсько-польських зустрічах у Яремче, Міжнародному науковому семінарі «Інструменти безпосередньої демократії. Перспектива Польщі та України», Міжнародній конференції «Загроза східному флангу НАТО в аспекті внутрішньої безпеки прикордонних територій».
Під час підписання угоди про продовження співпраці ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда подякував проректорові школи, сенаторові Республіки Польща, Юзефові Зайонцу за підтримку зокрема проєкту «Ворота в Центральні Горгани: міжкультурний діалог на польсько-українському прикордонні» Програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна 2014-2020», реалізацію якого в листопаді 2021 року розпочали Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Вища державна професійна школа у Хелмі (Польща) та Брошнів-Осадська ОТГ.
«Це дуже цікавий проєкт, який ми могли б продовжити в рамках Міжнародного центру зустрічей студентської молоді України та Польщі в Микуличині. І вже сьогодні можна було б думати про спільні цікаві проєкти, які були б пов’язані із діяльністю цього центру, який буде дуже добре обладнаний для таких потреб. Тож запрошую Вас, аби разом подумати над тим, як з максимальною користю для наших навчальних закладів використати цю платформу», – зазначив Ігор Цепенда.
Зі свого боку ректор Державної вищої професійної школи в Хелмі, професор Аркадіуш Тофіль подякував за запрошення та зазначив, що результати попередньої співпраці між двома освітніми закладами показують її ефективність.
«Ця співпраця дає великі можливості для кафедри внутрішньої безпеки з нашого боку. Це сфера, яка дуже цікавить наших студентів. Тим більше сьогодні ми маємо дуже особливу геополітичну ситуацію, пов’язану із різноманітними загрозами: інформаційними, передачі інформації, збереження даних», – підкреслив професор Тофіль.
Читайте також: У МОН розповіли, скільки учнів записалися на пробне ЗНО-2022