Прикарпатці все частіше почали “попадатися” на крадіжках електроенергії.
Як інформують у ПАТ “Прикарпаттяобленерго”, за 2021 рік спеціалісти підприємства провели 2221 рейдові перевірки, викривши 790 випадків крадіжок електроенергії, передає Галицький кореспондент.
Крадіям, які самонадіяно вважали, що їх не впіймають, доведеться відшкодувати вартість приблизно 2 967 тис. кВт*год на суму 11 мільйонів гривень.
Заради незаконних способів «економії» споживачі вдаються до найрізноманітніших хитрощів: самовільне підключення до електромереж оператора системи розподілу, хитромудрими способами втручаються в роботу приладу обліку, що впливає на його покази, використовують магніти та високочастотні генератори, та інші сторонні пристрої, під’єднуються до лічильника сусіда тощо. Усі можливі способи втручання в роботу приладів обліку електричної енергії інспекторам АТ «Прикарпаттяобленерго» відомі достеменно. Над їх виявленням працює група інспекторів, які слідкують за мережею та аналізують інформацію, та інспектори, які проводять огляд приладів обліку на місцях.
«Як правило, ми знаємо хто і яким способом краде електроенергію, – розповідає начальник відділу аналізу та енергоаудиту Антон Медвідь. – Шляхом аналітики чи просто під час планових перевірок дізнаємося. У нас є необхідне спецобладнання, яке показує «зайві» сигнали, шуми тощо на відстані навіть до 12 кілометрів. Деякі крадіжки допомагає виявити Український державний центр радіочастот. Крім того, періодично лічильники знімають на повірку, під час якої можуть виявити сліди від магнітів, вбудовані предмети, втручання в конструкцію приладу обліку. І нехай інколи фіксація цих злочинів займає час – приховати їх не вийде».
За минулий рік вдалось викрити 369 випадків самовільного безоблікового підключення електроустановок споживача до електричної мережі, 215 випадків пошкодження або відсутності пломби, 16 випадків – втручання в роботу засобу вимірювальної техніки електроенергії внаслідок впливу на засіб обліку високочастотним випромінювачем. І це далеко не всі викриті крадіжки.