Замість фарб – зубна паста. Саме таким чином уже шосту зиму франківець Анатолій Євстигнєєв створює святкові сюжети на вікнах своєї домівки.
«Я взагалі-то завжди любив покреативити, – сміється чоловік. – До новорічно-різдвяних свят захотів якось прикрасити квартиру. Спершу спробував розписувати вікна гуашшю. Але потім її дуже важко відмити. І я згадав, як у піонерському таборі ми розмальовували одне одного зубною пастою. Подумав, чому би й ні? Трохи поекспериментував – сподобалося. На той момент в Україні нічого подібного ще не робили, принаймні я не знайшов нічого в інтернеті».
На свій перший малюнок Анатолій витратив один день і чотири тюбики зубної пасти. Всі сюжети придумує сам. Кожного року – щось інше, митець дуже не любить повторюватися. Цієї зими намалював фею з місяцем у руках, а збоку янгол освічує людям дорогу. А ще витіюваті замки і драконів.
«Фантастичний жанр – то моя пристрасть», – усміхається автор.
Малювати зубною пастою дуже просто та ще й практично. Сохне моментально. Змивати легко – достатньо лише протерти ганчіркою. До того ж, потім вікна аж виблискують. Головне – не затуляти ролетами готове творіння, аби не накопичувався конденсат.
Анатолій використовує найдешевшу зубну пасту і лише білу, бо кольорові відтінки потім тускніють. Спершу пасту розводить водою, тоді пензлем створює контури малюнків, все зайве підчищає вушною паличкою, зубочисткою робить промальовки, а кухонною губкою затушовує. Звісно, є ще певні нюанси, але їх митець не видає, бо то його особисті напрацювання.
Квартира Анатолія на другому поверсі, тому знадвору дуже добре видно «фантастичні» вікна. Люди часто зупиняються, аби порозглядати, фотографують. Як тільки починається зима, сусіди вже не терплять: «Ну, коли? Коли вже намалюєш у себе щось?»
Автора особливої техніки вже не раз запрошували розмалювати вікна в школах, дитсадках і помешканнях. А ще час від часу він робить майстер-класи для дітлахів – показує, як творити зубною пастою.
До речі, в Анатолія є ще багато цікавих захоплень. Наприклад, він робить і реставрує старовинні військові головні убори. Таким в Україні мало хто займається. Свої роботи чоловік навіть відправляв замовникам з Європи. Іноді звертаються представники музеїв. Цікаво, що майстер якось мав нагоду відновити австрійську уланську шапку з Івано-Франківського обласного краєзнавчого музею.
Наталя МОСТОВА