До 24 лютого харків’янки Таня та Ліля працювали у власній пекарні-кав’ярні. Але після повномасштабного вторгнення військ РФ в Україну дівчатам довелося покинути рідне місто і тимчасово переїхати в Івано-Франківськ.
Тут вони не забули про улюблену справу. Дівчата влаштувалися на роботу в місцеве кафе-кондитерську. Там вони печуть фірмові булочки з корицею, а зароблені гроші віддають своїй команді у Харкові, розповідає кореспондентка Суспільного.
Кав’ярня-кондитерська у Харкові — партнерський проєкт дівчат. Нею керує та володіє Ліля, а пекарнею та випічкою займається Таня.
“Складно назвати це просто кав’ярнею і просто пекарнею. Там збиралося багато спільнот, культурних спільнот. Це був постійний хаб саме для харків’ян. І для нас це місце було другим домом”, — говорить Ліля.
У те, що через бойові дії доведеться поїхати з Харкова, дівчата не вірили до останнього. Кажуть, на початку повномасштабної війни думали, що все швидко закінчиться.
“Я прокинулася, щоб зібратися на роботу, бо кав’ярня починала працювати о 6:00. І поки я була в душі, вже почалися обстріли. Ми просто приїхали у пекарню, підготували все, що могли залишити, інше здерли, зірвали та поїхали. Ми були впевнені, що це все швидко закінчиться, тому взяли із собою тварин, найважливіші речі, документи. Але вже дорогою до Кременчука ми зрозуміли, що не повернемося додому найближчим часом”, — розповідає харків’янка Таня.
Випікати фірмові харківські булочки в Івано-Франківську дівчатам запропонували керівники кондитерської, у якій вони зараз працюють. Вони почули історію пекарок та команди, яка залишилася працювати у Харкові.
“Їх зворушила ця історія. Вони запропонували зробити щось цінне для нас. Тому весь чистий прибуток йшов нашій команді. Ми були розчулені й, звичайно, погодилися. Нам подобається ділитися чимось нашим — харківським в Івано-Франківську. І дуже подобається реакція людей на наші булочки”, — каже Таня.
У франківському кафе дівчата вже не раз зустрічали постійних гостей зі своєї харківської кав’ярні.
“Вони приходять, бачать ці булочки, а вони їх дуже добре знають. І потім пишуть нам, що в них — сльози на очах. Бо приходять сюди, ніби додому. Це — про те, як люди звикли проводити свій час. Якийсь неочікуваний сенс вийшов у цих булочках. Для харків’ян — це не просто булочки. Це — про дім, про Харків, про все, що вони та ми втратили на цей момент”, — говорить Ліля.
За майже два місяці відсутності дівчат у Харкові їхня команда зросла майже втричі. За словами Тані та Лілі, працівники навчили одне одного випікати хліб та інші смаколики. Для них кав’ярня — одне з найважливіших місць.
“Настільки цінне це місце, якесь найсвятіше сховище. Тому ми зробимо все для того, щоб усе відновити й навіть зробити ще більше. Думаємо, що кав’ярня матиме ще більший сенс та цінність, ніж це було до війни”, — додала Таня.
Читайте також: Прикарпатські поліцейські разом з дітьми готувались до Великодніх свят