Станом на суботу, 21 травня, в 12 державах, які не є ендемічними для вірусу, зареєстрували 92 підтверджені випадки та 28 імовірних випадків мавпячої віспи.
Найбільше підтверджених випадків у Британії, Іспанії та Португалії.
На тлі зростання кількості випадків мавпячої віспи ВООЗ розширює епіднагляд у країнах, де це захворювання зазвичай не трапляється, і очікує виявити ще більше випадків.
Про це пише “УП” з посиланням на ВООЗ, Reuters
Хвороба, вперше виявлена у мавп, зазвичай поширюється при тісному контакті і рідко поширюється за межі Африки, тому ця серія випадків викликала занепокоєння.
Мавпячою віспою можна заразитися від інфікованих диких тварин у Африці. Проте вчені не впевнені, чи є саме мавпи головними носіями вірусу. Вважається, що вірус поширюють гризуни: щури, миші та білки.
Людині хвороба передається через укус інфікованої тварини. Або якщо доторкнутися до її крові, рідин організму, плям, пухирів або струпів на тілі.
Заразитися віспою мавп можна, вживаючи м’ясо інфікованої тварини, яке не було ретельно просмажене, або торкаючись інших продуктів інфікованих тварин (наприклад, шкіри або хутра).
Хвороба нешвидко поширюється між людьми, тому заразитися нею від іншої людини важко.
Вірус поширюється через дотик до одягу, постільної білизни або рушників, якими користувалася інфікована людина. А також через дотик до пухирів або струпів на шкірі та через чхання та кашель.
Серед симптомів: висока температура, головний біль, болі в м’язах, у спині, виснаження. Висип на шкірі, зазвичай, з’являється через 1-5 днів після появи перших симптомів. Спершу він з’являється у вигляді плям на обличчі, потім поширюється на інші частини тіла. Хвороба зазвичай легка, і більшість людей одужують за 2-4 тижні.
Спеціальної вакцини проти віспи мавп не існує, але вакцина проти звичайної віспи дійсно забезпечує певний захист, кажуть у Національній службі здоров’я Великої Британії.
На початку травня 2022 року у Великій Британії поставили перший діагноз пацієнту, який нещодавно їздив до Нігерії, де, ймовірно, і підхопив вірус перед поверненням на батьківщину.
Як зазначається, багато з поточних випадків зафіксували у клініках сексуального здоров’я.
Водночас малоймовірно, що ВООЗ оголосить надзвичайну ситуацію у сфері громадського здоров’я, як це було з COVID-19.
Читайте також: Калуський “Дім Сірка” просить допомогти із коштами на вакцини