Минулих вихідних вона підкорила обласну легкоатлетичну першість, а вже за тиждень буде намагатися виступити якнайкраще на зимовому чемпіонаті України. Талановита спринтерка Анастасія Ткачук обґрунтовано має статус олімпійської надії, адже у свої 18 років вже підкорила чемпіонат Європи і прагне цього року здобути ліцензію на участь в Олімпіаді-2012.
– Настю, вітаємо тебе з яскравими перемогами в рамках чемпіонату Івано-Франківщини. Як далися перші звитяги нового змагального року?
Цього разу мені вдалося підкорити одразу дві змагальні дистанції – 400 і 800 метрів. Більше того, на 800-метрівці я ще й встановила свій найкращий результат зимового сезону, пробігши на норматив майстра спорту. Зважаючи на специфіку нашого нестандартного манежу Коледжу фізвиховання, це було зробити дуже складно. Тому своїм виступом я дуже задоволена. Приємно розпочинати олімпійський рік з перемог.
– Рівно за тиждень стартує зимовий чемпіонат України-2012. Які завдання ставиш там перед собою?
Справді, 26-27 січня змагатимусь у Запоріжжі на дорослому чемпіонаті України. Там буду бігти на своїй коронній дистанції 800 метрів. Відчуваю, що буде дуже серйозна конкуренція, але обов’язково намагатимусь потрапити у призери. Натомість на юніорській першості країни завдання тільки одне – вигравати. Для того ми і тренуємось.
– Якщо пригадати минулий змагальний рік, він склався для тебе дуже успішно, правда?
Ой, та взагалі я дуже задоволена. Судіть самі: два рекорди України і «золото» на чемпіонаті Європи, плюс виконання нормативу майстра спорту міжнародного класу. Гадаю, я стрибнула вище голови (посміхається).
– Логічно запитати, які плани на рік 2012-й?
Прагну пробитися на чемпіонат світу серед юніорів, який відбудеться в червні у Барселоні. За виконаними нормативами я вже однією ногою там. Потрібно просто підтвердити їх на чемпіонаті України, тобто потрапити у призери. В лютому поїду на традиційну матчеву зустріч “Україна – Білорусь”. Втім, найголовніше завдання – потрапити на літні Олімпійські ігри.
– І як оцінюєш свої олімпійські перспективи?
Все вирішиться ближче до травня. Зараз головне вдало виступити на дорослому чемпіонаті України. Загалом, робитиму все від себе можливе, щоб потрапити до Лондона, але наперед загадувати не буду.
– Відкрий секрет перемог Анастасії Ткачук…
Та секретів особливих немає. Треба просто слухати і виконувати настанови тренера, а також багато працювати на тренуваннях. Суперників на легкоатлетичній доріжці завжди багато, і вони не сидять на місці, тому щоразу потрібно працювати ще більше. Адже перше місце тільки одне (посміхається).
– Ти згадала про свого наставника – заслуженого тренера України Михайла Перегінця. Як довго ти з ним працюєш?
Я з ним працюю вже п’ять років, хоча займаюсь легкою атлетикою всього вісім років. Відверто кажучи, Михайло Іванович – один з найкращих тренерів України. Всі мої нинішні і минулі перемоги – це його заслуга. Він не тільки хороший наставник та педагог, але й відмінний психолог. Хоча, як настає змагальний день, йому спокою явно бракує – дуже переживає за мене. А мій тріумф на чемпіонаті Європи ще й досі згадує з певним трепетом.
На фото: Анастасія Ткачук (у центрі) на шляху до підкорення Європи-2011
– Це й не дивно, адже перемогу на континентальній першості у Таллінні можна сміливо вважати твоїм поки що найкращим досягненням у кар’єрі…
Справді, перемога на чемпіонаті Європи – чудовий результат. Разом із тим, я їхала на змагання лідером. І це, напевно, єдина причина, через яку я психологічно хвилювалась, оскільки від мене очікували медалі і я боялась всіх підвести. Безперечно, враження залишилися лише позитивні. Я йшла до цієї мети, плідно працювала, і винагорода за мої старання – це золота медаль!
– Скільки разів на тиждень тренується чемпіонка Європи?
Тренування в мене щодня, окрім неділі, та ще й двічі на день. Знаєте, іноді так складно підтримувати такий темп. Втім, якби було легко, я б не бігала так швидко. До слова, на тренуваннях я змагаюся переважно з хлопцями – вони або рівносильно зі мною бігають, або трохи сильніші. Мабуть, це ще один з секретів моїх вдалих виступів на змаганнях.
– А як щодо тренувальних умов?
Це дуже болюча тема. На жаль, в Івано-Франківську немає ані стадіону з нормальними біговими доріжками, ані легкоатлетичного залу. Стандартний манеж повинен мати 200 метрів, а в нас тільки – 150. Для когось це може здатись несуттєвим, але це має велике значення для самих атлетів. Враховуючи, що в основних суперниць, особливо на європейському рівні, набагато кращі умови для тренувань, кожен високий результат для нас – на вагу золота!
Розмовляв Андрій МЕНІВ
Довідка:
Анастасія ТКАЧУК
Майстер спорту міжнародного класу з легкої атлетики
Змагальні дисципліни: біг на 400, 800 та 1000 метрів.
Тренер: Михайло Перегінець.
Досягнення:
чемпіонка Європи серед юніорів-2011;
учасниця перших Юнацьких Олімпійських ігор в Сингапурі (4 місце);
учасниця чемпіонату світу в Італії (11 місце);
чемпіонка України та багаторазова чемпіонка Івано-Франківщини;
рекордсменка України в бігу на 800 та 1000 метрів.
До теми:
За індивідуальним графіком
Як вже повідомляв «ГК», володаркою олімпійської ліцензії, щоправда, командної, нині є франківчанка Христина Стуй. На минулорічному чемпіонаті світу українська четвірка, до складу якої входила і прикарпатська спринтерка, посіла третє місце фінального забігу жіночої естафети 4х100 метрів. Окрім того, Стуй має ще й особисту ліцензію, здобуту на світовій першості в бігу на 200 метрів. Але її ще потрібно підтвердити у травні. За словами Христини, наразі вони з тренером вирішили пропустити зимовий сезон. «Підготовку до основних стартів розпочну вже з середини лютого. Можливо, візьму участь у двох-трьох турнірах у закритих приміщеннях. А вже з травня розпочнуться головні змагання, серед яких будуть і ліцензійні олімпійські турніри», – розповіла наша олімпійка.