Американська компанія Atlas Survival Shelters, що спеціалізується на виготовленні бункерів, повідомила про різке зростання масштабів виробництва протирадіаційних укриттів. Покупці обирають такі укриття, аби вберегтися від загрози ядерної війни, інформує “24 канал”.
Власник Atlas Survival Shelters Рон Габбард розповів, що напад Росії на Україну підвищив попит на їхню продукцію. Часто бункери замовляють мешканці Східної Європи, зокрема українці та поляки.
“Ніхто тепер не думає, що ті, хто купують бомбосховища, – божевільні. Ми маємо хороший бізнес в Україні та Польщі через війну. У мене є кілька українських клієнтів. Там є заможні люди, і вони хочуть отримати бункер якомога швидше”, – розповідає він.
За словами Габбарда, вартість одного такого бункера коливається від 40 тисяч до 1 мільйона доларів. Розмір стандартного протирадіаційного бомбосховища складає 3 метри у висоту й 12 метрів у довжину.
В укритті є все необхідне для тривалого проживання. Кімнати повністю умебльовані, приміщення включає санвузол та додаткове сховище під підлогою з резервуарами для води, їжі й інших припасів. У вентиляційній системі – вмонтовані вугільні фільтри для забезпечення чистого повітря всередині.
На сайті компанії зазначають, що після ядерного удару в бункері доведеться просидіти від 2 до 30 днів. Проте точна тривалість залежить від радіоактивних опадів та низки інших чинників. Залишатися в підземному укритті можна поки у ньому є запаси води та їжі. При цьому сховища бункера можуть вмістити продукти на 6 місяців проживання.
Читайте також: Втікала з Харківщини, але рашисти “знайшли” її у Чорткові