28 червня Калуська міська рада затвердила проєкт рішення про оптимізацію системи централізованого теплопостачання Калуша на 2022-2023 роки. Його ініціатором є комунальне підприємство «Калуська енергетична компанія».
Нагадаємо, у травні минулого року міська рада вже затверджувала схему оптимізації мереж централізованого теплопостачання від квартальних котелень. Відтак торік до початку опалювального сезону силами комунального підприємства (на той час ще КП «Водотеплосервіс») було проведено комплекс робіт з перепідключення житлових будинків до котелень.
У підсумку перейшли з восьми до п’яти котелень, а після початку опалювального сезону через неякісне опалення на вул. Сівецькій, запустили шосту котельню.
На оптимізацію з міського бюджету спрямували близько 900 тис. гривень, кошти виділялися за програмою фінансової підтримки комунального підприємства. Метою оптимізації було збільшення навантаження на котельні і як наслідок – зменшення їхньої збитковості, інформують “Вікна”.
Цього разу оптимізація буде більш радикальною – від центрального опалення відключать більшість житлових будинків, які досі отримували його від котелень комунального підприємства.
За рішенням міської ради, з шести котелень, які працювали під час останнього опалювального сезону, три мають бути виведені з експлуатації. А саме: котельня на вул. Сівецькій (від неї опалюється 8 багатоквартирних житлових будинків на 661 квартиру, з яких станом на 13 червня на центральному опаленні залишаються 105 або 16%); котельня на вул. Каракая (до неї не під’єднані житлової будинки і бюджетні установи, вона виконувала функції підкачувальної станції) і котельня на вул. Підвальній (16 багатоквартирних будинків на 706 квартир, з центральним опаленням 181 квартира).
Від котельні на вул. Підвальній також опалюється сім будівель бюджетних установ. Шість з них, а саме краєзнавчий музей, концертний зал, фінансове управління, центр науково-технічної творчості учнівської молоді, третій ліцей і ПК «Мінерал» – рекомендуватимуть опалювати ТзОВ «Калуштеплоенерго» (ця компанія має твердопаливну котельню і забезпечує теплом перший ліцей). А приміщення управління комунальної власності пропонують підключити до котельні на вул. Винниченка.
У ще двох котельнях комунальне підприємство пропонує провести реконструкцію зі встановленням сучасних менш потужних котлів та опалювати від них виключно бюджетні установи. Це котельня на бульварі Незалежності (9 багатоквартирних будинків на 1282 квартири, з них 241 або 19% з центральним опаленням, після реконструкції буде забезпечувати теплом лише заклад дошкільної освіти «Золотий ключик») і котельня на вул. Біласа і Данилишина (10 багатоквартирних будинків на 1277 квартир з них на центральному опаленні 213 або 17%, – надалі забезпечуватиме теплом будівлю початкової школи №11, ліцею імені Дмитра Бахматюка і управління пенсійного фонду).
Після оптимізації з найбільшим навантаженням буде працювати котельня на вул. Винниченка і вона буде єдиною, яка забезпечить теплом не лише бюджетні установи (заклади дошкільної освіти «Струмочок» і «Журавлик», приміщення управління освіти, центральну бібліотеку, виставкову залу, філію дитячої поліклініки, а також після перепідключення управління комунальної власності), а й шість багатоквартирних житлових будинків – на вул. Винниченка, 2, 4 і 10 та на вул. Підвальній, 8, 10 і 14. Загалом у цих будинках є 393 квартири з них 180 (від 28 до 60% по різних будинках) – на центральному опаленні.
Під час останнього опалювального сезону котельня на вул. Винниченка забезпечувала теплом 20 багатоквартирних житлових будинків на 1473 квартири, з них станом на 13 червня на центральному опаленні залишалися 382 або 26%. Тож від опалення відімкнуть 14 будинків.
Також залишається працювати котельня на вул. Йосипа Сліпого – вона опалювала і надалі опалюватиме лише дев’яту гімназію Калуша.
Під час останнього опалювального сезону у Калуші послугою з централізованого теплопостачання від квартальних газових котелень користувалися 1935 споживачів. Станом на 13 червня багато людей вже відмовилися від центрального опалення – у 63 будинках залишилося 1054 споживачі або 19,5%. Люди продовжують відмовлятися від центрального опалення, і на день проведення сесії на центральному опаленні від котелень залишалося всього близько 900 споживачів.
Основним фактором, який спонукає комунальне підприємство і міську владу проводити оптимізацію котелень є їхня збитковість – за останній опалювальний сезон збитки склали орієнтовано 10 млн гривень.
Читайте також: У Коломиї батьки роблять у школах нові укриття