В умовах воєнного стану варто бути готовим до всього, навіть якщо ви цивільна особа. Чітке розуміння алгоритму дій допоможе взяти себе в руки в екстреній ситуації та надати першу допомогу постраждалому, вважають у Калуській міській раді.
Вчора, 20 липня 2022 року, представники Калуської міськрайонної організації “Товариство Червоного Христа України” провели для членів Добровольчого формування Калуської міської територіальної громади практичні навчання з надання першої домедичної допомоги.
В ході навчання його учасники ознайомились з методиками невідкладної медичної допомоги:
– обстеження потерпілого;
– прийоми відновлення дихання та проведення закритого масажу серця;
– зупинка кровотечі;
– накладання джгута з підручних матеріалів та джгута САТ;
– тампування рани і накладання давлячої пов’язки;
– тактична допомога пораненим у червоній і жовтій зонах та способи евакуації до зеленої зони.
Варто запам’ятати найважливіше правило під час надання будь-якої допомоги – збереження власного життя. Це означає, що якщо ви не є впевненими у власній безпеці, ви не розпочинаєте надавати допомогу.
Для довідки:
Червона зона (Care Under Fire, у зоні обстрілу) — це там, де безпосередньо стріляють. Це дуже небезпечна зона, бо є ризик отримати поранення або загинути.
Жовта зона (Tactical Field Care, надання допомоги на полі бою, коли не ведеться вогонь, або в зоні укриття) — це та зона, де не ведуться активні бойові зіткнення.
Зелена зона (Tactical Evacuation Care) — це те місце, де відбувається евакуація пораненого і закінчується зона відповідальності парамедика — далі пораненим будуть займатися лікарі в польових госпіталях.
Також читайте, що в Україні з серпня продаватимуть антибіотики за електронним рецептом