Вміння собаки приносити різні предмети є основою для подальшого вироблення багатьох спеціальних навичок, як-от відбір речей, обшук місцевості, робота за слідом та інші. Для цього використовують команди “Апорт!” і “Дай!”. Як предмет для апортування зручно використовувати круглу дерев’яну палицю (гладку і приємну для собаки), або – на початках – улюблену іграшку цуценяти.
Собака на короткому повідку сидить біля лівої ноги дресирувальника, який (тримаючи в лівій руці поводок, а в правій – апорт) привертає увагу цуценяти і починає помахувати предметом перед носом собаки, ніби дражнячи його. Собака прагне схопити предмет – тоді дресирувальник дає команду “Апорт!” і дозволяє це зробити. Як тільки собака затисне іграшку в зубах, його треба заохотити погладжуванням і повторенням команди “Апорт”. Щоб домогтися від собаки більш міцної хватки і не допустити викидання апорту, дресирувальник злегка підтягує апорт на себе – це спонукає собаку міцніше тримати іграшку.
Якщо собака добре тримає предмет, то, подавши команду “Поруч!”, дресирувальник проходить чи пробігає з собакою кілька метрів і, подавши команду “Дай!”, бере предмет у собаки, заохочуючи його ласощами і погладжуванням. Протягом заняття вправа повторюється 2-3 рази.
Коли собака навчиться добре брати предмет з руки, його починають привчати брати і подавати кинутий предмет. Дресирувальник називає кличку собаки, “дражнить” її апортом і кидає його на 3-4 кроки вперед. Слід кидати апорт правою рукою знизу вперед, оскільки саме цей рух руки і має стати жестом, який заміняє команду “Апорт”. Одночасно з кидком дресирувальник подає команду і разом з собакою швидко йде до предмета, повторюючи команду. Дуже важливо заохотити собаку відразу, як тільки він зробить перший рух у напрямку до кинутого апорту. Якщо ж собака не виявляє інтересу до апорту, дресирувальник рухом ноги “оживляє” предмет.
Можливі помилки дресирувальника:
-
невмілий підбір предмета для апортування;
-
гра собаки з апортувальними предметами;
-
використання металевих предметів при виробленні початкового умовного рефлексу;
-
невміле застосування ласощів;
-
багаторазове використання одних і тих самих предметів.
Ці та інші, складніші, команди ви і ваш чотирилапий улюбленець можете успішно освоїти разом на новому дресирувальному майданчику в Івано-Франківську для собак усіх порід. Досвідчений інструктор допоможе вам краще зрозуміти поведінку собаки та навчить вас спілкуватися. Ласкаво просимо у «СТАНІСЛАВІВ!»
Інформація надана
Івано-Франківським осередком
Кінологічної спілки України «Станіславів»,
www.dog-if.jimdo.com