Руслан Марцінків: Для нас важливо, що місто відновлює економіку і збільшує надходження до бюджет

  • Із початку повномасштабного вторгнення Московії в Україну  до Івано-Франківська перемістили свої виробництва понад пів сотні підприємств із зони бойових дій. У нас вони створили робочі місця як для місцевих, так і для вимушених переселенців.

    Це підприємства різного профілю: промислове і харчове виробництво, машинобудування, пошиття одягу та взуття, надання бухгалтерських, стоматологічних послуг і т. д.

    Як каже директорка міського Департаменту економічного розвитку, екології та енергозбереження Світлана Криворучко, ще є свіжі заявки від підприємств, які хочуть переїхати до Франківська та шукають для цього способи. Міська влада докладає всіх зусиль, щоб їм у цьому допомогти. Цю непросту роботу зі створення сприятливих механізмів для приживання у Франківську підприємств і підприємців зі сходу координувала перша заступниця міського голови Вікторія Сусаніна.

    Підприємства є як невеликі, так і більшого масштабу. Одне з таких виробництв перебралось до Франківська із Запоріжжя. Воно спеціалізується на виробництві електричного кабелю з міді. Свою продукцію постачають і до країн ЄС.

    «Це — складне високотехнологічне виробництво. Монтаж дуже специфічний, тому ми залучили наших працівників із Запоріжжя (близько 20 людей). А вже тут, в Івано-Франківську, працевлаштували ще близько 15 осіб. Тим самим бюджет міста отримує податок з доходу фізичних осіб. Відповідно ми вже наповнюємо місцевий бюджет», — зауважив Євген Бойко, фінансовий директор Запорізького заводу кольорових металів.

    За його словами, знайти нове місце прописки для запорізького виробництва допомогла місцева влада. Тож тепер підприємство планує виробництво кабелю обсягом до 540 тон щомісяця і відповідно розширятиме штат до 300-350 робочих місць із середньою заробітною платою 15000-20000 грн.

    Серед релокованих бізнесів Франківськ прихистив і понад 10 тисяч працівників ІТ-галузі. А загалом до Франківська переїхало 53 підприємств, але в цьому показнику не враховано сферу обслуговування. Чимало з вимушено переселених встигли обжитись у нашому місті та продовжити власну справу, якою займались вдома, як-от, кав’ярні чи кондитерські крамнички.

    Серед останніх таких кондитерських бізнесів, які перебазувалися до Франківська, є сімейне підприємство з Миколаєва, яке виготовляє зефір під маркою «Тонія». Наразі тут працюють 15 працівників, але підприємці планують збільшувати кількість робочих місць.

    У Миколаєві воно мало велику виробничу площадку, фірмові мережі у багатьох українських містах, але приходом війни було змушене частково перемістити виробництво, тому що місто залишилось без води. Нині підприємство працює над розширенням ринку збуту продукції під маркою «Тонія» для мереж Івано-Франківська і всіх західних областей.

    Показник релокованого бізнесу до Івано-Франківська досить непогано виглядає і у всеукраїнському вимірі. Цьому сприяє і регуляторний клімат у державі. Під час воєнного стану в громадах діють спрощені інструменти для взаємодії органів місцевого самоврядування та бізнесу.

    «Ми тішимось, що ще одне підприємство переїхало до Івано-Франківська і відкриває тут нові робочі місця. Робота міської влади спрямована на те, щоби створити у громаді максимально комфортні умови для розвитку бізнесу, у тому числі й переміщеного зі східних областей. Тому Івано-Франківськ сьогодні не випадково є комфортним містом для релокації бізнесу. Ми постійно контактуємо з підприємцями, повідомляємо про вільні площі та можливості для роботи. Для нас дуже важливо, що місто відновлює економіку та збільшує надходження до бюджету і валовий внутрішній продукт», — прокоментував міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

    Нагадаємо, у Франківську діє платформа savebusinessnow.if.ua https://www.savebusinessnow.if.ua/, з допомогою якої підприємці можуть комунікувати щодо можливостей ведення бізнесу в нашому місті під час війни.

    Мирослав Стефанців

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!