Україна станом на сьогодні є найзабрудненішою країною від мін та вибухонебезпечних залишків війни (ВЗВ). Тож у деяких регіонах, пересуваючись по незнайомій місцевості, ви можете зазнати ризику від мін та ВЗВ.
Що робити, якщо ви зрозуміли, що виявили боєприпас? Фахівці відділу інформування населення про ризики від мін та вибухонебезпечних залишків війни Данської ради у справах біженців рекомендують такий алгоритм дій.
Побачили боєприпас — одразу ж зупиніться. У жодному разі не підходьте ближче до вибухонебезпечного предмета, щоб краще його роздивитися чи упевнитися у своїй здогадці.
Важливо заспокоїтися: у стані збентеження або паніки складно діяти розсудливо, тому вам потрібна «холодна голова». Опануйте себе.
Уважно роздивіться місцевість навколо. Упевніться, що поруч немає осколків, уламків, частин боєприпасу чи інших боєприпасів.
Розверніться на 180 градусів і поверніться тим самим шляхом, яким ви прийшли. Рекомендується відійти від вибухонебезпечного предмета не менш ніж на 300 метрів. Як зрозуміти, що ви відійшли на потрібну відстань? Ідіть 8–10 хвилин у спокійному темпі або ж відрахуйте приблизно 400–450 кроків. На такій відстані є менша ймовірність, що вас зачепить уламками чи осколками боєприпасу, якщо той вибухне. А для дітей можете навести наочний приклад щодо відстані 300 метрів. Це відповідає розміру приблизно трьох шкільних футбольних полів.
Тільки з цієї безпечної відстані повідомте про свою знахідку ДСНС за номером телефону «101».
Читайте також: Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) підтверджують, що контрнаступ Збройних сил України помітно розвивається на Півдні та Сході.