За будь-якою плитою потрібен догляд. Як це робити — безпосередньо залежить від матеріалу, з якого зроблена варильна поверхня та грати, якщо вони є. Але важливо правильно підібрати миючий засіб, щоб він не нашкодив покриттю.
За будь-якою плитою потрібен догляд. Як це робити — безпосередньо залежить від матеріалу, з якого зроблена варильна поверхня та грати, якщо вони є. Але важливо правильно підібрати миючий засіб, щоб він не нашкодив покриттю. Є декілька порад, які допоможуть зберегти плиту в бездоганному вигляді. Розберемо, які засоби найефективніші, чи можна використовувати народні рецепти. Але головне правило – не забувайте про власну безпеку – одягайте рукавички.
Як доглядати за нержавіючою сталлю
Як правило, засоби містять ті самі речовини, які можна використовувати для миття плит, раковин, холодильників та іншого. Перш ніж купувати миюче, ознайомтесь з інструкцією до побутової техніки: кухонна поверхня може бути покрита речовиною, що легко піддається очищенню, тоді агресивний вплив хімікатів зашкодить. Щодо народних рецептів, то їх підходить безліч. Працює все: лимон з сіллю, просто лимонний сік або розчин кислоти, оцет.
Як доглядати за склокерамікою
Поверхня повинна бути холодною під час прибирання. Це один із найважливіших нюансів. Якщо варильна поверхня гаряча, ви можете обпектися і надихатись хімією, яка випаровується. Це також не допоможе гарно відмити плиту – залишаться розводи.
Спеціальні миючі
Для склокераміки підійде професійний засіб або зі звичайного магазину. Перший варіант випускають виробники побутової техніки. Такі засоби більш концентровані, з ними потрібно менше часу та зусиль для прибирання. Всі миючі засоби дуже різні за складом, головне – переконайтесь, чи можна чистити склокераміку (ця інформація вказується на упаковці).
Прибирати плями хімією з масс-маркету досить просто. Нанесіть рідину, залиште на кілька хвилин, видаліть губкою або тряпкою. Потім протріть сухою м’якою серветкою.
«Домашні» рецепти очищення
Звичайний мильний розчин може замінити магазинний засіб, якщо плями не дуже старі. Складні забруднення виводить оливкова олія у суміші із содою один до одного. Алгоритм чистки досить простий:
- Налийте засіб на плями.
- Залиште на декілька хвилин.
- Протріть кухонним або паперовим рушником.
Ще один народний лайфхак: суміш оцту та соди. Важливо: не натирайте сухою речовиною склокераміку, щоб не залишити подряпини. Спочатку погасіть соду оцтом або розчином лимонної кислоти.
Емальована плита
Застосовуйте пастоподібні та рідкі препарати, призначені для миття посуду. Пам’ятайте, що для емальованої поверхні не підходять абразиви, кислоти та металеві скребки. Мити плиту краще якісними засобами з натуральними компонентами у складі. Виробники склокерамічних панелей, як правило, самі випускають спеціальні миючі та скребки.
Замінювати такі засоби звичайною побутовою хімією не рекомендується. Миючі від виробника ліквідують складні забруднення і утворюють на плиті захисну плівку з силікону. Вона запобігає пригоранню олії та іншої їжі.