Телевізор – це найперше про зображення. За якість картинки відповідають частота оновлення екрана, роздільна здатність, діагональ, контрастність. При чому не можна стверджувати, що якась із цих характеристик важливіша. Обираючи телевізор, треба оцінювати всі ці характеристики в комплексі, а найкраще – орієнтуватися на живий перегляд.
Перед тим, як перейти до огляду моделей, варто провести заміри кімнати. Оптимальну діагональ вибирають залежно від того, на якій відстані від телевізора буде глядач.
Кут зору в людини, де вона добре вхоплює все зображення, складає біля 114°. Якщо придбати телевізор з великою діагоналлю і сидіти близько до нього, частина зображення перебуватиме у периферичному зорі, а це в свою чергу погіршує сприйняття. І це особливо неприємно у відеоіграх.
Розмір діагоналі екрана та роздільна здатність – різні характеристики, але розглядати їх потрібно разом. Суть у щільності пікселів: чим вона вища, тим насиченіша картинка. Якщо щільність пікселів недостатня, то дуже ймовірно, що страждатиме чіткість картинки.
Сьогодні до уваги споживачів пропонуються телевізори з двома типами матриці: рідкокристалічні (LCD / LED) телевізори та плазмові. Кожний вид має свої недоліки і переваги.
Найпоширенішим типом вважаються рідкокристалічні моделі, які оснащені класичною рідкокристалічною матрицею LCD – Liquid Crystal Display, що використовується в різноманітних ПК.
Основні переваги:
- мала вага;
- низькі показники енергоспоживання;
- довговічність;
- тонкий екран;
- висока контрастність, що дозволяє користувачу переглядати телепередачі в умовах будь-якого освітлення.
Недоліки:
- недостатня глибина чорного кольору порівняно з плазмовими телевізорами;
- підвищені вимоги до якості зображення (при перегляді матеріалу з низькою роздільною здатністю буде чітко видно всі недоліки).
Плазмові телевізори дуже популярні серед споживачів. Завдяки конструкційним особливостям пристроїв, а також використанню при їхньому виробництві низки технологій, плазмові телевізори мають такі переваги:
- відмінна контрастність;
- приємне зображення;
- висока якість відображення динамічних сцен;
- широкі кути огляду.
Хоча навіть такі пристрої не обійшлися без недоліків:
- кольори не такі яскраві, як в LCD телевізорах;
- в продажу є моделі лише з великою діагоналлю;
- для роботи плазмовим телевізорам потрібно набагато більше енергії, ніж аналогам LCD, тому вони швидше та інтенсивніше нагріваються.
Взагалі найкраще зображення дають матриці на технологіях OLED і QLED, але вони найдорожчі.
Якщо ви хочете використовувати телевізор лише для перегляду ефірного телебачення і при цьому вам подобаються моделі з великою діагоналлю – оптимальний варіант в даному випадку «плазма».
Якщо ж ви плануєте підключати до телевізора різні пристрої, використовувати його для виходу в Інтернет, відтворення контенту різних форматів, перегляду онлайн фільмів тощо і при цьому віддаєте перевагу моделям з невеликою діагоналлю, найкраще звернути увагу на LCD моделі.