Вже 20 років поспіль Мальтійська служба допомоги є ланкою між дитячими закладами та жертводавцями, які стають “святими Миколаями” для прикарпатських дітей, виконуючи їхні побажання.
Ще з жовтня діти пишуть побажання. З 1 листопада кожен бажаючий може прийти до мальтійців і взяти листа, щоб до 12 грудня придбати подарунок і віддати його волонтерам.
Також є потреба у солодких подарункових наборах, гігієнічних засобах та фруктах. Їх отримують люди з геріатричних закладів.
Зараз у мальтійців найактивніший час. Бо одні тільки беруть листи, а інші вже приносять готові подарунки. Гарно пакують, підписують та віддають.
Як розповідає волонтерка Мальтійської служби допомоги Валентина Палюга, в цьому році є дуже багато листів, в яких нема нічого особливого, крім побажання миру та опіки над хлопцями і дівчатами, які нас захищають на фронті.
Втім іноді діти просять і дороговартісні подарунки, але такі листи до святого Миколая треба вчитися читати між рядками.
«Треба розуміти, що ці діти мають можливість всього лише один раз на рік попросити виконати найпотаємніші бажання і мрії. Не треба читати тільки той абзац, де є список побажань, а й дивитися, що дитина любить, чим займається, можливо, читати чи вишивати. Відтак робити сюрпризи від святого Миколая», – розповідає вона.
Також радить звертати увагу на потрібне. Наприклад, краще купити зимовий одяг та взуття, ніж дорогу техніку. Особливо, якщо йдеться про дитину в 4 класі.
Загалом, цьогоріч мають отримати подарунки понад 2000 людей. Із них 800 – це діти, які пишуть листи. Мальтійці вже роздали 500 листів, але ще є ті, які ніхто не взяв.
Працює Мальтійська служба допомоги щодня за адресою: Івано-Франківськ, вул. Лесі Українки, 1.
В будні – з 9 до 18 год.
Субота – з 10 до 16 год.
Неділя – з 9 до 17 год.
Як каже Валентина, цього року жертводавців не поменшало, адже святий Миколай творить дива. Каже, є такі, які вже приходять вдесяте. А є ті, які прийшли вперше, щоб допомогти діткам.
Волонтерка Марта Бриндзей розповідає, що є 300 дітей, які емігрували зі Сходу та Півдня і їм теж цього року допомагатимуть.
За минулий рік, акцентує вона, Миколай приходив до 2330 вихованців із 20 спеціальних закладів. Із них 730 дітей отримали подарунки за листами.
«Приємно здивована, що з кожним роком діти стають все більше розуміючі», – відзначає вона.
І додає, що цього року діти переживали, що святий Миколай може взагалі не прийти. Адже він більше потрібен на фронті, відтак їхня радість буде більш повною.
Як повідомляв “Галицький кореспондент”, волонтери збирають подарунки до свята Миколая для дітей з прифронтових зон