Руслан Марцінків: Нині кожна третя дитина в школі чи в дитсадку харчується за рахунок міського бюджету

  • І в умовах війни міська влада Івано-Франківська тримає в центрі своєї уваги харчування своїх жителів — як дітей в освітніх закладах, так і жителів міста на випадок можливого блекауту — цілковитого відімкнення електроенергії внаслідок руйнування московитами української енергетичної інфраструктури.

    Через значне підвищення цін на продукти втримувати вартість на харчування дітей в освітніх закладах Івано-Франківської міської територіяльної громади стало неможливо на попередньому рівні, тому шкільні обіди надалі будуть дорожчими: при чотириразовому харчуванні на день зростуть з 50 гривень до 75-ти. Однак по батьківських гаманцях це не вдарить боляче — про це йшлося на останній сесії міської ради.  
    «Якщо в 2022 році 25 відсотків від вартости харчування дітей місто відшкодовувало всім без винятку, то в 2023 році буде відшкодовувати вже 30 відсотків, щоби зменшити фінансовий тягар на батьків. І в такому разі плата за харчування підвищиться в середньому на 14 гривень», — повідомила під час сесії міської ради заступниця міського голови, директорка департаменту освіти та науки Вікторія Дротянко.
    «Місто відшкодовує 30 відсотків вартости харчування кожній дитині в дитячому садочку. 32 відсотки дітей пільгових категорій їдять в нас безкоштовно. Тобто нині кожна третя дитина, яка іде до школи чи в дитячий садок, харчується за рахунок міського бюджету. Більше того, ми прийняли рішення, що діти тих військовослужбовців із числа жителів міської громади, які не мають статусу учасника бойових дій, але перебувають безпосередньо у зоні бойових дій, і подали довідку про це, харчуються теж безкоштовно», — наголосив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

    Інше питання, що останнім часом постало в центрі уваги франківської влади через загрозу блекауту, це — організація в місті роботи польової кухні. «Тепер часто відключають світло, особливо в «спальних» мікрорайонах, і не завжди кожна людина може приготувати їду. В когось плита на електриці, в когось — інші проблеми. Дуже важливо в такий непростий час, щоби люди відчули підтримку міста і волонтерів — могли поїсти, випити чаю…», — каже Руслан Марцінків. 

    Тому в місті запрацювала і польова кухня. Спочатку був її тестовий виїзд до ліцею №17, де людям запропонували таке меню: перлову каша з м’ясом, хліб та гарячий чай. А після успішного випробування польова кухня за графіком, який подано на офіційних сторінках міського голови у соцмережах, буває через день в різних районах міста. Як повідомив міський сайт «oper-info.if.ua», в мікрорайоні БАМ за не повні чотири години кухарі польової кухні пригостили майже 600 франківців. Переважно це були пенсіонери та студенти. Люди кажуть, що ця соціальна ініціатива міської влади є дуже вчасною для тих, хто потребує допомоги. 

    На такому мобільному пункті харчування, який заряджається від генератора, за один раз можна нагодувати і до 800 людей, а також можливо навіть випікати хліб, смажити картоплю-фрі чи котлети. «Це — мобільний пункт харчування гарячого приготування їжі «Керхер». Дуже практичний і досить економний. Ми маємо можливість такою кухнею приїжджати в будь-яке місце не тільки в Івано-Франківську, а й по всій територіальній громаді», — зазначив начальник міського управління з питань надзвичайних ситуацій Ігор Влізло.

    «Насамперед це має стати порятунком для літніх людей та для тих, хто не матиме змоги у час повного блекауту приготувати собі їжу. Отож на випадок тривалого вимкнення електроенергії польова кухня їздитиме усіма мікрорайонами міста та селами міської громади і допоможе їдою тим, хто потребуватиме цього», — наголосив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

    Мирослав Стефанців

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!