Як запобігти випаданню шипів із зимових шин

  • Популярність шипованої гуми завжди на високому рівні, особливо у країнах зі сніжними зимами. Альтернатива у вигляді «липучок» рятує не завжди, особливо в ожеледицю. Але як захиститись від випадання? Знос шини неминучий, але варто дотримуватись ряду правил, які допоможуть зберегти максимальну кількість елементів у покришці.

    Пам’ятайте, перед покупкою нового комплекту не женіться за кількістю шипів і правильно підбирайте розмір автошини відповідно до рекомендації автовиробників.

    Відновлення шипів на протекторі

    Деякі шиномонтажники пропонують відновити втрачені шипи в протекторі, але, як показує практика, вони малоефективні і не є панацеєю. Так, повторне обшипування річ цікава, але вистачить її ненадовго.

    Заводська ошиповка в рази краще, головне правило – уникайте локального шипування, багато європейських моделей зроблені під шип, тобто продаються без шипів: Tigar, Kormoran, Tautus і практично вся корейська гума.

    Декілька правил, які дозволять збільшити термін служби ваших колес.

    Шипи у гумі

    Обкатка автошини

    Після купівлі та встановлення нової шипованої гуми не варто відразу перевіряти, чи добре вона працює в екстремальних ситуаціях. Хоча спокуса переконатися в надійності покришок досить велика.

    Справа в тому, що кожен окремий шип знаходиться у своєму посадковому місці. І йому потрібно дати час, щоб знайти максимально зручне положення та зафіксуватись у ньому. Іншими словами, перші 500 км на нових шинах краще проїхати спокійно, без різких гальмування та пробуксовок. Також слід уникати високих швидкостей. Межею вважається розгін до 60-70 км/год.

    Відстеження тиску в шинах

    Взимку часто трапляються температурні перепади, тому тиск у шинах може змінюватися. Їзда на напівспущених колесах зменшить термін служби гуми.

    Важливо завжди підтримувати тиск та тримати його у всіх колесах на одному рівні. Інакше дострокового випадання шпильок не уникнути.

    Пробуксовка завдає шкоди

    Берегти автошини потрібно не тільки при обкатуванні. Тобто уникати зайвих навантажень своїх покришок. Зокрема, велику шкоду завдає пробуксовування. Звичайно, застрягти в глибокому кучугурі може кожен. І тоді колеса авто будуть змушені шліфувати снігом. Однак не варто робити це навмисне, стартуючи зі світлофора чи з другорядної дороги.

    Справа в тому, що при пробуксовуванні неминучий нагрів протектора. Це може спричинити плавлення гуми навколо шипа і його подальше випадання. Тим паче тиск на кожен сантиметр протектора лише пришвидшить процесс.

    Різкі повороти керма теж шкодять

    Рух змійкою, особливо на сухому асфальті, сильно скорочують термін служби шипів. При поворотах керма на поверхню шини, яка стикається з асфальтом, землею або снігом йде серйозне навантаження. Через це ризик випадання металевих елементів різко зростає.

    Різке гальмування – найбільше зло

    Звичайно, зимові «шипування» автошині потрібні саме для ефективного гальмування на слизькій поверхні, проте є межа. При різкому гальмуванні шипи губляться найчастіше.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!