Руслан Марцінків: Сільські виробники завдяки аграрній програмі розвитку отримуватимуть значні кошти для підтримки своїх господарств

  • Соціальні ініціативи керівництва Івано-Франківської МТГ спрямовані й на підтримку економічної активности жителів громади, зокрема в сільському господарстві. Адже нині міська громада — це Івано-Франківськ плюс 18 сіл, а відповідно це — великі земельні і трудові ресурси, сприятливий клімат і досить вигідне географічне розташування поблизу кордону з ЄС. Тому розвиток аграрного сектора саме на часі.

    Власне для підтримки розвитку овочівництва, садівництва, ягідництва та тваринництва Івано-Франківська міська рада торік у вересні й прийняла Програму розвитку сільського господарства Івано-Франківської міської територіяльної громади на 2022-2025 роки, в основі якої — акцент на виробництві трудомісткої сільгосппродукції. Скористатися фінансовою підтримкою за рахунок бюджетних коштів мають право суб’єкти господарювання – юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми власности, фізичні особи – підприємці та особисті селянські господарства, що провадять діяльність у галузі сільського господарства в межах територіяльної громади.

    На одній з останніх оперативних нарад у міського голови Івано-Франківська обговорили питання про стимулювання розвитку сільського господарства та фермерства згідно з прийнятою аграрною програмою, яка почала працювати з 2023 року. Адже на її виконання в цьогорічному бюджеті громади заплановано видатки в розмірі 2,5 мільйона гривень.

    Отож сільськогосподарські виробники зможуть отримати компенсацію одноразово протягом 2023 року за одним із п’яти напрямків фермерства, які стосуються придбання в племгосподарствах великої рогатої худоби та садивного матеріялу плодово-ягідних культур, встановлення краплинного зрошення для плодово-ягідних культур і спорудження модульних теплиць.

    Зокрема, це — часткове відшкодування вартости придбання великої рогатої худоби (до 50% вартости за одну голову, але не більше 100 тис. грн); відшкодування власникам бджолосімей у разі підтвердження фактів отруєння бджіл (до 50 % вартости витрат на проведення досліджень); відшкодування вартости придбання рослин плодово-ягідних культур (до 50 % вартости, але не більше 200 тис. грн після їх садіння); відшкодування вартости матеріялів для встановлення системи краплинного зрошення плодово-ягідних культур (до 50% витрат після завершення монтажних робіт, але не більше 300 тис. грн); відшкодування вартости матеріялів для спорудження модульних теплиць (до 30 % витрат, але не більше 500 тис. грн); відшкодування вартости придбаних овець та кіз (від 10 голів овець та кіз у розмірі до 50 % вартости за одну голову, але не більше 100 тис. грн); утримання свиноматок (за утримання від 3 голів свиноматок по 3 тис. грн на одну голову, але не більше 50 тис. грн); утримання свиней на відгодівлі (за утримання від 5 голів свиней на відгодівлі по 2 тис. грн на одну голову, але не більше 100 тис. грн).

     На веб-сторінці управління сільського господарства департаменту комунальних ресурсів та сільського господарства ІФМР за адресою: http://depkr.if.ua/index.php/ upravlinnya-silskoho-hospodarstva і на сторінці згаданого департаменту в соцмережі «Фейсбук» подано всю інформацію стосовно отримання грошової допомоги від міської ради. В управлінні сільського господарства повідомили, що сільські виробники цікавляться можливостями Програми розвитку сільського господарства.

  • «Усі ми хочемо споживати високоякісні продукти харчування і безпроблемно їх купувати. Щоб вигодувати тварину чи виростити врожай пшениці або полуниць, потрібно затратити багато праці. У селах, особливо приміських, усе менше жителів тримають худобу чи займаються рільництвом. Уже є очевидною тенденція, що в нашому краї дрібне фермерство поступово втрачає свої позиції. Ще якийсь десяток років, і корова в селі може стати екзотичною твариною.

    Отож нині наше завдання не втратити дрібне сільськогосподарське виробництво, яке відіграє важливу соціальну роль. Бо це — не лише продукти харчування, а й робочі місця. Дуже важливо зараз, щоб цей напрямок у сільському господарстві розвивався. Очевидно, що для цього його треба стимулювати, підтримувати різними програмами, як це робиться в країнах Європи.

    Тож і ми в себе, в міській громаді, для того, аби мати своє ягідництво, овочівництво і тваринництво, торік прийняли аграрну програму розвитку. Завдяки їй наші сільські виробники отримуватимуть досить значні кошти для підтримки своїх господарств», — впевнений Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

    Мирослав Стефанців

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!