Княгиня та голос Івана Палійчука присутні на ювілеї фільму “Тіні забутих предків”

  • Сьогодні, 15 жовтня, в Івано-Франківську відбуваються урочистості з нагоди відзначення 50-річчя прем’єри фільму “Тіні забутих предків”.

    Організатором заходу є Івано-Франківська обласна організація НСЖУ.

    Художній фільм «Тіні забутих предків» за однойменною повістю Михайла Коцюбинського зняв грузинський режисер Сергій Параджанов.

    Зйомки стрічки тривали в 1963-1964 рр. у справжніх гуцульських хатах та околицях села Криворівня Верховинського району Івано-Франківської області. У вересні 1965 року на прем’єрі «Тіней забутих предків» у кінотеатрі «Україна» в Києві Василь Стус, Іван Дзюба, Мирослав Скорик, Георгій Якутович і В’ячеслав Чорновіл публічно висловили протест проти політики влади, оприлюднивши інформацію про арешти української творчої інтелігенції.

    На урочистостях з нагоди відзначення 50-річчя прем’єри фільму “Тіні забутих предків” присутні і гуцули, які безпосередньо брали участь у зйомках фільму. Зокрема Анна Чабанюк та Микола Шатрук.

    «Я живу у Верховині. Зараз мені 70 років. А знімалася у “Тінях забутих предків»” у 1963 році. Тоді до нас приїхала студія ім. О. Довженка знімати фільм. Нам було дуже цікаво спостерігати за процесом.  Я тоді ще брала участь у гуцульському ансамблі, мені було 19 років. Коли Параджанов запропонував зніматися у стрічці, то я засоромилася, зніяковіла, але  погодилася за умови, що буде зніматись і весь наш ансамбль. Він сказав: “Добре, без проблем”.  Режисер сказав, що я типова гуцулка і маю зіграти княгиню.  Так я отримала роль княгині на весіллі, а також виконувала разом з ансамблем пісні. Я пам’ятаю, як показували у Верховині “Тіні забутих предків”. Тоді п’ять або й шість разів показували фільм, бо всі гуцули зійшли з гір, щоб його подивитися», – розповідає Анна Чабанюк.

  • DSC_1322

    «А я знімався у фільмі  1964 році.  Тоді ще вчився у музичному училищі. Сергій Параджанов шукав чоловіка, який би вмів гарно співати. Я прийшов до нього, він послухав і взяв мене. Знімався я і в Києві, і в Верховині, і  у Криворівні. Лариса Кадочникова співала за Марічку, а я співав за Іванка», – продовжує Микола Шатрук.

    DSC_1331

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!