Бандерівський борщ і зупа з криївки: “Калуські бджілки” вже рік готують сухі супи на передову

  • “Калуські бджілки” – невтомні волонтерки, які об’єдналися ще на початку війни для допомоги нашим військовим.
     
    Тисячі фасованих сухих супів, борщів, каш, виготовлені “бджілками”, вже відправили на передову, повідомляє міський голова Калуша Андрій Найда. 
     
     
    За один день вдавалося розфасувати до 700 пакетів їжі швидкого приготування: супів гречаних, рисових, бульйону – до 200 шт., 196 – каші молочної, 300 – сухого картопляного пюре.
     
    Мають три вакууматори, які використовують для кращого зберігання продуктів.
     
    Асортимент страв постійно розширюється, рецептура удосконалюється – все для зручності бійців у польових умовах. Окремо є і для вегетаріанців.
     
     
    Назви стравам дають оригінальні, місцеві: юшка бойківська, борщ бандерівський, зупа з криївки, крупник западенський, бульба станіславська…
     
     
    “Бджілки” об’єднали навколо себе всіх охочих допомогти нашим військовим. І навіть, коли були проблеми з електропостачанням, робота не припинялася. До участі долучилися й заклади освіти, зокрема Калуські ліцеї №3 та №10. 
     
    Кожний готовий пакетик страви проходить непростий шлях, у нього вкладають душу десятки людей: хтось постачає овочі, хтось сушить, фасує. А дехто довозить до пункту призначення.
     
     
    Одна з “бджілок” – Ліля, мати чотирьох дітей, займається організаційними питаннями. Вікторія, в якої теж четверо дітей, відповідає за розфасовку супів і борщів. Аліса “керує” енергетичними батончиками та “працює” на підвезенні продуктів. Наталія та Людмила роблять тушкованки. Марія – солодощі, до речі, за один раз до 10 медівників випікає. Кожна весь вільний від роботи час присвячує себе допомозі нашим захисникам.
     
     
    Допомагають і українці з-за кордону, зокрема з іспанської Севільї. Згадують бійця Ігоря, який пересушив чимало овочів. Після поранення він вже не зміг повернутися на війну, та з нетерпінням чекає сина з перемогою, який зараз на передовій. А ще колектив ЗДО “Росинка” допомагає. Члени родин “бджілок” теж беруть активну участь у процесі.
     
     
    Зараз виробництво сухих страв зменшили, оскільки менше запитів. Об’єдналися навколо технічного забезпечення наших бійців. Та на Великдень готують подарунки. Планують 110 пасочок. У минулому році було 350.
     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!