Перед законом відповідатиме 50-річна прикарпатка, яка у соцмережах виправдовувала збройну агресію Росії проти України.
10 квітня Калуський міськрайонний суд завершив розгляд кримінального провадження щодо 50-річної місцевої мешканки.
Суд встановив, що обвинувачена виготовляла, поширювала матеріали, у яких міститься виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, розпочатої у 2014 році, у тому числі шляхом представлення збройної агресії Російської Федерації проти України як внутрішньо громадянського конфлікту, вчинене повторно.
Обвинувачена, усвідомлюючи, що інформація в соціальній мережі Facebook чинить вплив на конкретного адресата або групу осіб, може спричинити підрив авторитету держави, сформувати недовіру суспільства до органів державної влади, до українських військових, дестабілізувати та посилити панічні настрої серед населення, 17.03.2022 та 23.03.2022 у соціальній мережі виставила дописи, в яких виправдовувала та визнавала правомірною збройну агресію Російської Федерації.
Під час допиту в судовому засіданні, обвинувачена не визнала своєї вини. Вона вважає висунуте їй обвинувачення безпідставним та надуманим.
Проте не заперечила, що дійсно в березні 2022 року в соціальній мережі Facebook опублікувала ті дописи, проте вважає, що вона жодним чином не виправдовувала агресію РФ проти України та не підривала довіру українців до органів державної влади. Вже у квітні 2022 року вона видалила ті дописи та почала активно критикувала РФ та її спецслужби. Просила виправдати її.
Не зважаючи на невизнання вини обвинуваченою, суд дійшов до висновків, що її вина доводиться письмовими та речовим доказами, поданими стороною обвинувачення і безпосередньо дослідженими в судовому засіданні.
Також експерт прийшов до висновку, що у наданих на дослідження матеріалах міститься виправдовування російської агресії на території України, інтерпретуючи події таким чином, що Російська Федерація веде військову операцію з метою демілітаризації та дебандеризації України, бо Росію не влаштовувала політика «милитаризации и национализации» президента України В. Зеленського, тому «Российская армия стала уничтожать украинскую военную технику и лидеров нацистского движения», а також, що українці спровокували РФ, бо ігнорували небезпеку, яка пов’язана з «политикой русофобии, ксенофобии и откровенного фашизма».
Суд при призначенні покарання враховував, що обвинувачена вчинила тяжкий злочин, її дії становлять велику суспільну небезпеку, адже, вчинені в умовах воєнного стану на території України.
Поведінка обвинуваченої під час судового розгляду свідчить про відсутність каяття з її сторони, а окремі її вислови, навпаки, свідчать про негативне ставлення до української влади та народу, подальше виправдовування російської агресії, як проти України, так і інших держав.
Тому суд прийшов до переконання, що виправлення і перевиховання обвинуваченої неможливе без ізоляції від суспільства і їй слід призначити покарання у вигляді позбавлення волі строком на 5 років 6 місяців без конфіскації майна.
Одночасно суд вирішив стягнути 16 612,00 гривень за проведення експертиз.
До вступу вироку в законну силу запобіжний захід у вигляді тримання під вартою обвинуваченій залишено без змін.
Читайте також: Пʼяний франківець забув, що віддав своє авто товаришу, а поліцейським заявив, що машину вкрали