Банківські вклади – це перевірений фінансовий продукт, який дозволяє отримувати стабільний прибуток на заздалегідь обумовлених принципах. Для деяких людей термін «депозит» все ще залишається незрозумілим. Відкриймо завісу і розповімо, що це таке і які види депозитів зустрічаються.
Принцип роботи вкладу
Будь-які банківські депозити – це ситуація, коли фізична особа дає частину коштів банківській установі, а після обумовленого терміну забирає їх із відсотками. Сума, яку вкладник отримує понад вкладену, називається прибутковістю депозиту. Вона розраховується за вирахуванням податків країни, у якій використали фінансовий продукт.
Навіщо це банку? Щоби зрозуміти його стимул, необхідно розглянути принцип роботи депозиту:
- банк бере кошти у вкладника;
- під час обумовленого строку ці кошти не просто лежать на рахунку банківської установи, а «працюють» (інвестиції у державні облігації, кредитування фізичних та юридичних осіб та ін.);
- з одержаного прибутку банк виплачує відсотки вкладнику, а різницю забирає собі.
Якщо казати простими словами, людина здає свої гроші в оренду. Банківська установа, яка має великі можливості для збільшення капіталу, збільшує вклад. У такий спосіб заробляє і вкладник, і банк.
Різновиди вкладів
Депозити в банк можуть відрізнятися за такими критеріями:
- термін – це можуть бути короткострокові, довгострокові та безстрокові вклади;
- виплата відсоткової ставки – щомісячно, наприкінці строку та з капіталізацією відсотка;
- валюта – національна валюта, долар чи євро;
- умови – з можливістю повернення вкладу у будь-який момент або з поверненням грошей після закінчення строку.
На сьогодні однією з найвигідніших пропозицій вважається продукт банку Sportbank Booster. Вкладники можуть вкласти необмежену суму під 18% річних. Строк такого вкладення становить 1 рік, тоді як інвестиція терміном на 1 місяць дозволить розраховувати на 15% річних. Банк надає можливість розірвання угоди у будь-який час, а також пропонує клієнтам поповнювати суму за умови, що місячне поповнення не перевищуватиме суму депозиту. Виплата процентів здійснюється щомісяця.