Дрони розроблені спеціально для бойових завдань. Можуть бути як розвідувальні, так і розвідувально-ударні. Перевагами є дальність польоту, час польоту та вага, яку може підняти дрон.
Інноваційні дрони для ЗСУ з перших днів повномасштабної війни створюють у Надвірнянській громаді, інформує РАІ.
Із кожних десяти літаючих апаратів два розробники передають бійцям безкоштовно. Засновником виробництва унікальних «пташок» є грузин Ілля Колити. Каже, взявся за це, щоб допомогти українським захисникам боротися з російськими окупантами.
Завдяки потужному передавачу відеосигналу дрон здійснює передачу відео на дистанції від 10 до 30 кілометрів. Приймає його наземна станція. Наразі, кажуть розробники, переходять на виготовлення гексокоптерів.
Робити літаючі безпілотні апарати кращими, каже директор виробництва, допомагають самі ж військові. Також на етапах розробки проєкту враховують умови фронту та проводяться тестування на спеціально облаштованих полігонах. В підсумку ці дрони в рази кращі за ті, що приходять з-за кордону.
Завдяки цьому вороги не мають змоги отримати дані про маршрут польоту дрона чи позиції наших військових.
До виробництва кожного дрона тут індивідуальний підхід і майже жоден з них не повторюється. Активною нині є робота розробників і в напрямку радіоелектронної боротьби.
Так, щодня працюючи над удосконаленням своїх «пташок», нині розробники створюють антену, яка дозволить убезпечити оператора, адже керувати дроном він зможе навіть із підвалу.
Читайте також: Долинянка створює писанки-травленки