Щоб відрегулювати доводчик дверей, потрібні певні навички. Втім, якщо озброїтись знаннями, терпінням і рішучістю, то здебільшого можна впоратися і самостійно. З інструментів знадобляться гайковий ключ, шестигранний ключ та викрутка.
Регулювання швидкості зачинення дверей
Регулювання швидкості зачинення дверей відбувається шляхом відкриття та закриття гідравлічних клапанів доводчика. Щоб збільшити або зменшити швидкість закривання, потрібно повернути гвинти, що приводять у дію клапани. Поворот має бути невеликим: п’ять градусів вже суттєво впливають на швидкість закривання дверей.
Якщо регулювальних гвинтів не видно, вони під кришкою, пластиковою або металевою. Вона кріпиться клямками або утримується натягом. Коли кришку знято, потрібно перевірити олію. Якщо в кришці або на корпусі доводчика є її сліди, далі щось регулювати немає сенсу, оскільки виток олії — критичний недолік, без неї механізм не працюватиме. Все, що залишається, — замінити доводчик дверей (https://www.bezpeka-shop.com/catalog/dovodchiki_20439/) на новий. Якщо витоку не виявлено, можна продовжувати.
Отже, під кришкою знаходяться регулювальні гвинти. У деяких моделях їхнє місце розташування відмічено на корпусі, іноді схема знаходиться всередині кришки, але навіть якщо її немає, розібратися та знайти їх не надто складно.
Регулювальні гвинти слід повертати за годинниковою стрілкою, щоб уповільнити зачинення дверей, і проти годинникової стрілки, щоб прискорити. Повертати рекомендовано лише на 1/8, максимум на 1/4 обороту за один раз. Увага! Повертати більш ніж на два обороти не слід ніколи, а тим більше викручувати регулювальні гвинти повністю. Це призведе до витоку олії, а залити її знову самостійно вже не вийде, бо це робиться в умовах виробництва під тиском.
Після повороту на 1/8 або на 1/4 обороту потрібно відкрити двері та перевірити, як вони зачиняються. Якщо все гаразд, слід перевірити ще 10 разів. Якщо щоразу це відбувається з потрібною швидкістю, завдання вирішене, залишилося повернути кришку на місце. Якщо ні, слід повернути регулювальні гвинти ще на 1/8 і знову перевірити швидкість закривання — робить так, поки результат не задовольнятиме. Вважається нормою, коли дверний доводчик зачиняє двері без затримки, протягом 7-8 секунд.
Регулювання пружини
Потрібно відкрити корпус та викрутити два бічні стопорні штифти. Через центральний отвір відкривається доступ до пружини. Щоб відрегулювати пружину, потрібно обережно повертати гвинт, розташований вгорі. Для зменшення натягу гвинт повертають за годинниковою стрілкою, для збільшення — проти. Коли оптимальний натяг знайдено, стопорні штифти слід встановити на місце й затягнути.
Усунення несправностей доводчика дверей
Коли двері не закриваються повністю, швидше за все, неправильно встановлено важіль. Щоб перевірити це, слід звіритись з інструкцією. Якщо інструкції немає під рукою, знаючи бренд та модель пристрою її легко знайти в інтернеті.
Якщо важіль видає гучні звуки й скаче вгору-вниз під час руху двері, справа в ослаблених кріпленнях. Слід затягнути кріплення, які з’єднують важіль з доводчиком, перемичкою та на поворотному шарнірі, що скріплює обидві частини важеля.
Ознаки того, що доводчик потрібно замінити
Доводчик не підлягає ремонту, якщо:
- Є витік олії. Сліди масляної рідини можуть бути на дверях, на підлозі, всередині корпусу. Якщо вони присутні, механізм підлягає заміні.
- Двері сильно ляскають і не регулюються. Причина або у відсутності олії, або у зносі ущільнювачів клапанів. В обох випадках це не відремонтувати.
- Пружина не натягується, відрегулювати її натяг неможливо. Така пружина зламана, увесь механізм слід міняти.