Російське військове командування може залучити кораблі Чорноморського флоту (ЧФ РФ) для відбиття контрнаступу Сил оборони України на Півдні України, особливо з просуванням боїв до узбережжя.
Про це йдеться у звіті американського інституту вивчення війни, пише “Суспільне. Новини”.
Однак, на думку аналітиків, навряд чи ЧФ РФ зможе суттєво вплинути на наземні операції російської армії.
“Українські сили пошкодили всі три фрегати ЧФ РФ: “Адмірал Григорович”, “Адмірал Ессен” і “Адмірал Макаров”, і безпосередній статус “Ессена” і “Григоровича” невідомий”, — йдеться у звіті.
За словами аналітиків, супутникові знімки від 10 лютого 2023 року можуть свідчити про те, що “Григорович” попрямував до Севастополя. Патрульні кораблі класу “Кривак”, “Ладний” і “Питливий” брали участь у навчаннях в Чорному морі в 2023 році.
197 бригада десантних кораблів ЧФ складається з двох десантних кораблів класу Алігатор, трьох десантних кораблів типу Ропуха-I та одного десантного корабля типу Ропуха-II. Вони були активними станом на літо 2022 р.
“Ці десантні кораблі є найбільш важливим активом з огляду на можливості завдання прямих ударів, оскільки вони мають на озброєнні наземні ударні ракетні комплекси”, — зазначили в Інституті.
За словами аналітиків, ЧФ РФ також має корвети, тральники, протичовнові кораблі, ракетні катери і десантні кораблі.
“Однак ці кораблі навряд чи забезпечать Росії оборонну перевагу проти контрнаступу Сил оборони на Півдні України, оскільки їм для завдання удару, ймовірно, доведеться підійти доволі близько до берегової лінії, що зробить їх зручними цілями для берегової артилерії”, — йдеться у звіті.
Крім того, в ISW зазначили, що російські кораблі зосереджені в першу чергу на протиповітряних, протикорабельних і протичовнових місіях і, як правило, не мають великої кількості боєприпасів, необхідних для захисту від механізованих контрнаступальних операцій.
До теми: Росіяни отримали нову партію “шахедів” і намагаються знайти нашу ППО, – Гуменюк