Фермер з Івано-Франківщини каже, що на кількість вовни впливає воля, випасання та порода овець.
Травень – це час, коли вівчарі готують своїх овець до стрижки. Як проходить процес зрізання вовни з вівці і для чого це необхідно “Галицькому кореспонденту” розповів фермер з с. Молодятин Печеніжинської ТГ, голова ГО “Асоціація вівчарів” Василь Стефурак.
Пан Василь каже, що зазвичай кожну дорослу вівцю стрижуть раз на рік. А щоб її підстригти, потрібно правильно встановити час для цієї процедури. Врахувати погодні умови та наскільки тварина обросла шерстю.
Прикарпатський вівчар своїх овець сам стриже ножицями. Процедура займає 20-30 хвилин часу на одну вівцю. Фермер зазначає, що часто інші вівчарі зістригають вовну машинками до 5 хвилин. Для зручності ноги тварині зв’язують. Сама стрижка починається з паху. Стрижеться все від себе, щоб бачити як стрижеш і ножиці необхідно підвертати також догори.
Досвідчений фермер зазначає, що з великого дорослого барана можна отримати і до 5 кілограм вовни, а з вівці – понад 3 кілограми. Щодо якості вовни, то все залежить від умов утримування овець, а це – воля та випасання. Хоча і порода також відіграє важливу роль.
“Я вкотре закликаю вівчарів не зменшувати стадо, – наголошує Василь Стефурак. – В Україні війна. Тому я переконаний, що продовжують працювати та рятувати економіку саме дрібні та середні підприємці, зокрема і фермери. Мені прикро, бо за роки незалежності наші можновладці робили все, щоб розвивались великі агрохолдинги. Мусимо створювати нові породи овець і працювати над українськими, щоб відповідали світовим вимогам, але були пристосовані до наших умов утримання”.
Мар’яна ЛОКАТИР
Також читайте, що в Франківську ветеран війни відкрив цех з пошиття етноодягу