Якщо ви вже маєте пару сотень фотографій ужгородських сакур та ще стільки ж — тюльпанів волинської голандії, і не знаєте, куди б відправитись задля красивих фото, вам точно варто відвідати Донеччину навесні.
Так так, підозрюю, що в цей момент ви знервовано засміялись. Але ж війна колись скінчиться, і я сподіваюсь, що бойові дії не доберуться до цих мальовничих куточків.
В перші тижні травня Донецький степ червоніє — поміж сотень видів рослин починають квітнути воронці, повітря наповнює їх неймовірний солодкий аромат.
Півонію вузьколисту в Україні можна зустріти на території Донецької, Луганської, Запорізької областей і північного Криму. Але треба знати, де шукати.
Цю красуню занесено до Червоної книги України, тож росте вона на території заказників — “Гектова балка” та “Воронцова поляна”, що на Донеччині. І заради гарних фото доведеться проїхатись місцевим бездоріжжям. Тут також можна зустріти рідкісні види рослин (і тварин теж), що занесені до Європейського Червоного списку.
Поруч з “Воронцовою поляною” розташований архітектурно-історичний комплекс “Панська садиба” — затишне місце, де можна відпочити родиною, помилуватись природою, поспостерігати за оленями, навчитись верховій їзді та зануритись в атмосферу 19 століття.
Зараз це безпечна територія (умовно, як і вся Україна). Мені б дуже хотілось, щоб вона такою і лишилась, а в мирний час — бачити тисячі людей, які приїжджатимусь помилуватись цвітінням воронців. Повірте, степ вміє в себе закохувати.