Європейський Союз навряд чи внесе поправки до 11-го пакету санкцій проти Росії, які передбачають назавжди закрити газопроводи, які Кремль відключив після вторгнення в Україну.
Як пише Politico, рішення практично остаточне, навіть попри те, що це буде обговорюватися на майбутньому саміті G7, передає УНН.
Зазначається, що лідери G7 обмірковують заходи, які заборонять таким країнам як Німеччина і Польща відновлювати імпорт природного газу з Росії.
Але з цим мають погодитися члени «Групи семи», такі як Німеччина та Італія, які все ще мають трубопроводи, що ведуть до Росії. Офіційні особи ЄС та аналітики кажуть, що в цьому питанні немає єдиної думки.
«З того, що я чув, дуже малоймовірно, що це пройде. Занадто великий опір з боку країн, які залежать від газу, що залишився. 11-й пакет санкцій майже готовий, і введення цього величезного заходу наразі не спрацює», – сказав один із дипломатів ЄС.
До повномасштабного вторгнення в Україну Росія постачала понад 40% газу, імпортованого ЄС. За даними аналітичного центру Брейгеля, зараз цей показник упав до менш ніж 8%.
На двох найбільших довоєнних маршрутах, підводному газопроводі «Північний потік» у Німеччину і газопроводі «Ямал», що проходить через Польщу, потоки впали до нуля. Транзит трубопроводами, що проходять через Україну, становить близько чверті довоєнного рівня, і тільки трубопровід «Турецький потік» через Чорне море працює на рівні, аналогічному тому, який був до вторгнення.
Наразі Росія збирається знову відкрити трубопроводи. Президент РФ Володимир Путін у жовтні заявив, що його країна готова відновити постачання в разі потреби.
Країни G7 збираються «приборкати спроби відродити «Північний потік», щоб придушити голоси в Німеччині та будь-яких інших країнах, де «можуть бути компанії та споживачі, які зацікавлені в поновленні імпорту» російського трубопровідного газу в один прекрасний день.
Європейська комісія відмовилася коментувати повідомлення про санкції щодо газопроводів.
Читайте також: В ООН оцінили вартість відновлення України у понад 400 млрд доларів