Під час експлуатації автомобіля зношуються не тільки основні механізми, також виникають проблеми з зовнішнім виглядом. Тьмяний колір, сліди від хімічних засобів та подряпини не додають йому привабливості. На допомогу прийде детейлінг — комплексний набір послуг, що передбачає не просто мийку та хімчистку, а й часткове відновлення та захисне полірування всіх поверхонь.
Для початку визначимо, що ж таке полірування? Існує хибна думка, що цей процес передбачає розплавлення вже наявного шару лаку та перенесення його з однієї площини на іншу. Але все не так. Насправді — це механічне стирання або зрізання лакового покриття, в результаті якого, поверхня набуває рівномірний блиск.
Полірувальні машини для детейлінгу мають вузьке призначення та ряд особливостей щодо застосування. Підходять для роботи з пластмасою, лаком та металом. В руках кваліфікованого майстра створять бездоганну блискучу поверхню. Кожна машина відрізняється за способом та механізмом дії. Найпопулярніші на ринку машини з ротаційним та з ексцентриковим приводами.
Тож розглянемо їх детальніше.
Роторна полірувальна машина
Традиційна машина, за допомогою якої, можна швидко обробити глибокі подряпини. Рух валу здійснюється по колу, за годинниковою стрілкою. Полірування проходить на великих обертах, їх швидкість виставляється регулятором, вона постійна, незалежно від навантаження. Лак на поверхні сильно нагрівається, ця особливість збільшує можливість виникнення пропилів. У багатьох випадках залишає голограми, які потребують додаткового полірування. Майстер повинен мати досвід роботи з цією машиною, бути професіоналом.
Ексцентрикова або полірувальна машина подвійної дії
У цій машині роторні та орбітальне обертання працюють одночасно. Працює на низьких обертах та забезпечує правильне та якісне полірування. Вал обертається по колу та виконує зворотно-поступальні рухи, в цей час сама підложка не обертається. Присутній груз, що компенсує вібрацію. Лак нагрівається поступово, знімається його невеликий шар і завдяки цьому, можна легко прибрати невеликі подряпини та інші дефекти. За цією технологією площа контакту диска з поверхнею більше, що робить надмірне тертя неможливим.
Також слід звернути увагу, що за типом приводу полірувальні машини поділяють на пневматичні (працюють за допомогою компресора) та електричні (живляться від акумулятора або мережі). Електричні — більш мобільні, не потребують постійного під’єднання до компресора. А ті, що працюють на акумуляторах дозволяють полірувати у випадках, коли немає постійного доступу до електроживлення.
Кожна полірувальна машина укомплектована стандартним набором, який складається з сумки, кругів різного діаметру, інструменту для заміни диска та захисного фартуха. Додатково можуть йти у комплекті — декілька видів паст різної абразивності, декілька варіантів ручок та додаткові елементи, наприклад затискач кабелю.