Технологія блокчейн: різновиди та сфера використання

  • Зростання попиту на криптовалюту у світі б’є всілякі рекорди. Дедалі більше інвесторів цікавить курс біткоїна сьогодні, який став справжньою міжнародною криптовалютою. Така популярність стала можливою завдяки технології блокчейну, на якій засновані цифрові гроші. Про те, що це за технологія і як її використовують у реальному житті, ми розповімо в нашій статті.

    Що таке блокчейн-технологія?

    Ця технологія – це величезна база даних. При цьому вона не єдина, а розбита на множину блоків, які з’єднуються ланцюжками. У кожному блоці міститься інформація про цифрові транзакції, а наявність ланцюжка дозволяє блоку «знати» про справжність суміжних осередків. Виходить, що при здійсненні переказу сусідні блоки є гарантом справжності даних. Така система використовується у процесі криптовалютних переказів. Блокчейн також використовується для:

    • здійснення платежів;
    • транзакцій з документами та іншими даними;
    • замовлень;
    • розподілу рахунків.

    Система перевірки блоків сусідніми забезпечує максимальний рівень безпеки блокчейну. Це вигідно відрізняє технологію від сучасної фінансової системи, у якої не лише трапляються збої, а й виникають ситуації із контролем переведення ззовні. Окремо варто відзначити високу швидкість обробки даних, що робить блокчейн ідеальною платформою для використання у багатьох сферах, включаючи:

    • енергетику;
    • торгівлю;
    • фінансову систему;
    • сферу розваг.

    Сьогодні створюється багато одноразових платформ, за допомогою яких великі енергетичні компанії закуповують чи реалізують енергоносії. Працює це в такий спосіб. Одна компанія шукає можливість закупити енергію, тоді як друга має надлишки від роботи сонячних панелей. Угода складається на блокчейн-платформі та займає кілька секунд. При цьому учасники правочину не сплачують комісію, а всі деталі купівлі/продажу записуються на інформаційному блоці.

    Блокчейн-технологією користуються і магазини роздрібної торгівлі. Це дозволяє відстежувати шлях конкретного товару з його виробництва до отримання покупцем. Так споживач захищається від підробок, а постачальник покращує свою репутацію.

    Великі гравці фінансового світу використовують децентралізовану технологію для перевірки контрактів, грошових переказів та регулювання більшості процесів ринкової торгівлі. На цей час найкращі темпи впровадження блокчейну у фінансову систему показують азійські країни, які таким чином економлять час на обслуговуванні величезної кількості клієнтів.

    Система блоків допомагає розробникам відеоігор стежити за збереженням авторських прав. Також «цеглинки» збирають інформацію про продаж прав на гру або передачу за домовленістю.

    Різновиди блокчейн-технології

    Ця технологія поділяється на три типи за можливостями доступу до даних про транзакції:

    • публічна – кожен користувач може отримати дані за умови реєстрації на платформі;
    • приватна – інформацію про транзакцію може отримати лише учасник угоди або користувач, який отримав дозвіл від продавця/покупця;
    • комбінована – на такій платформі можливі як приватні, і публічні перекази.

    Кожен із користувачів може вибирати прийнятний для нього тип технології, а також використовувати різні варіанти залежно від ситуації. Головне, що блокчейн все ще розвивається, тому можливості системи тільки розширюватимуться, що зробить її використання ще вигіднішим і комфортнішим.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!