Декларація також ставить за мету притягнення Росії до відповідальності за напад на Україну.
На саміті НАТО у Вільнюсі, який відбувся сьогодні, лідери країн G7 проголосили декларацію про довгострокові гарантії безпеки, економічну підтримку та просування реформ в Україні.
На основі цього документу підписанти – США, Японія, Велика Британія, Німеччина, Франція, Канада та Італія – будуть укладати двосторонні угоди з Києвом.
Як пише “Військовий кур’єр”, у них будуть вже конкретно визначатися параметри воєнної та фінансової допомоги від кожної держави для України.
Сама ж декларація передусім передбачає допомогу в нарощенні сил оборони України. Країни “Великої сімки” планують збільшити постачання зброї до України, наростити підтримку в розбудові оборонної промисловості, а також посилити співпрацю у сфері розвідки та кібербезпеки.
Документ також передбачає розробку заходів на випадок нової можливої агресії проти України. У такому випадку країни G7 мають терміново почати консультації щодо того, як забезпечити Україну всім необхідним для оборони у найкоротші терміни.
Декларація також ставить за мету притягнення Росії до відповідальності за напад на Україну, здійснення економічних та юридичних заходів, спрямованих на покарання воєнних злочинців серед керівництва держави-агресора.
А саме: посилення санкцій, заморожування активів, створення механізмів стягнення репарацій та судове переслідування винних у злочинах проти України й українців згідно з нормами міжнародного права.
Країни, які підписали декларацію, допомагатимуть підтримувати стабільність української економіки та енергетики, надаватимуть технічну й фінансову допомогу.
Ключовою тезою документа є визнання того, що безпека України є складовою безпеки Євроатлантичного регіону. Там же зазначено, що у майбутньому Україна стане членом НАТО. Для цього країни-члени G7 зобов’язалися надіслати Україні запрошення до членства у НАТО, коли на це погодиться решта союзників по Альянсу.
Водночас лідери G7 прописали у декларації необхідність проведення в Україні реформ судової системи та сфери оборони.
Президент США Джо Байден зазначив, що підписаний сьогодні документ засвідчує довготривалу підтримку України. Премʼєр-міністр Японії Фуміо Кісіда закликав долучатися до ініціативи й інші країни.
Читайте також: Зараз Україна ближча до НАТО ніж будь-коли, – генсек Альянсу