Велика кількість слимаків цьогоріч активно атакує ягоди та овочі. Люди бідкаються, бо вони завдають непоправної шкоди городу, саду та квітнику, повідомляє “Галицький кореспондент”.
Це нашестя
Жителька Нижнього Струтина пані Оксана розповіла, що вона одразу бачить на городі, де саме були слимаки. Вони залишають після себе липкі білі чи прозорі сліди, погризене специфічно й маленькими дірочками листя рослин. Слимаки живляться листям, плодами, квітами, але стебел не чіпають.
“Хімічні гранули, що вбивають цих шкідників, дуже дорогі, – каже нижньострутинка. – Я купувала декілька разів у ветаптеці цю хімію, витратила майже тисячу гривень. Але, на жаль, мені вона не допомогла. Слизькі ненажери з’їли мою полуницю і капусту, навіть листя квітів обгризли. Пошкоджені овочі стали непридатні для споживання. Живу в селі, не працюю, тому з городу утримую сім’ю. А цьогорічне справжнє нашестя рудих слимаків для моєї сім’ї стало катастрофою, бо завдало городині чималих збитків”.
Пані Оксана каже, що найактивніше слимаки з’являються під вечір. Вони навіть виповзають на сходи та цементований фундамент під хатою. Тому жінка часто збирає їх вручну, у відро. Після цього господиня засипає їх пральним порошком. Земельні ділянки по периметру вона також обробила гашеним вапном. Міжряддя між рослинами жінка посипала тирсою та піском.
Що робити?
Активно обговорюють люди цю проблему і у соцмережах, зокрема діляться порадами, як позбутися слизьких ненажер. Василь Вінтоняк з Тлумача розповів “Галицькому кореспонденту”, що спеціально утримує в газдівстві качок, які поїдають слимаків.
Господар раніше посипав слимаків сіллю, але потім знайомий агроном відрадив його. Від солі слимаки розчинялися добре, але таким чином проходило засолення грунту, що шкідливо для самих рослин.
Тому знайомий запропонував йому інший спосіб. Літрову скляну банку по вінця закопати в землю і налити всередину пива. Слимаки туди лізуть і топляться.
А ще, селяни з власного досвіду рекомендують, щоб серед городини не оселялись слимаки, необхідно прибрати з городу все зайве: бур’ян, каміння, скосити траву. Слизняки знаходять собі прихисток у високих травах, бур’янах, під каменями та дощечками, де прохолодно і волого. Ці паразити найбільше полюбляють вологі ділянки городу. Тому слід час від часу розпушувати землю і обривати нижні листки рослин.
Мар’яна ЛОКАТИР