Прикарпатські енергетики розповідають, що робити при ДТП з “участю” опори ліній електропередачі.
Часто електроопори збудовані на узбіччі транспортних шляхів, а тому нерідко стають учасниками дорожньо-транспортних пригод.
З початку 2023 року зафіксовані 42 випадки ДТП з пошкодженням опори ліній електропередачі, остання з яких сталась 10 липня з досвідченим водієм, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “Прикарпаттяобленерго”.
За словами енергетиків, водії повинні розуміти, як діяти, якщо пошкодив опору. Слід також розуміти, що збита опора чи інший енергооб’єкт – це відповідальність водія і він повинен буде відшкодувати вартість її встановлення.
Так, перше, на що повинен звернути увагу водій – безпека для життя і здоров’я, свого та випадкових перехожих – лінії електропередачі під напругою, а обірвані проводи можуть нести смертельну небезпеку. Про це варто пам’ятати за будь-яких умов.
Загальний алгоритм дій водія при пошкодженні опори:
- Одразу ж зупинити транспортний засіб і не покидати місце пригоди.
- Увімкнути аварійну сигналізацію та встановити знак аварійної зупинки.
- Не наближатися до обірваних проводів, підстанції та інших елементів енергооб’єктів.
- Викликати працівників поліції та АТ “Прикарпаттяобленерго” (тел. 0800 50 40 20), занотувати ПІБ свідків та очікувати прибуття поліцейських та енергетиків.
- Не переміщати транспортний засіб та інші предмети, які стосуються ДТП.
- У разі необхідності надати першу медичну допомогу потерпілим та викликати бригаду швидкої допомоги.
- Якщо водій не може виконати всі перераховані пункти, то він сам має відвезти потерпілого своїм транспортним засобом до найближчої лікарні. Перед цим необхідно зафіксувати розташування слідів ДТП та положення автомобіля.
- У медичному закладі водій має представитися, назвати номерний знак автомобіля, показати свої водійські права, а потім повернутися назад на місце ДТП.
- Зробити все можливе, щоб зберегти всі сліди ДТП.
До теми: Калушанин, який п’яним без прав керував авто, сплатить понад 40 тисяч штрафу