Починаємо ремонт: як заощадити час та зусилля 

  • В уявленні багатьох людей ремонт пов’язаний із неприємними відчуттями. Дратівливе дзижчання інструментів, тонни пилюки, місяці життя в гармидері. Як уникнути стресу й отримати задоволення від результату?

    Насамперед вам треба визначитися, чи будете ви робити ремонт самостійно, чи звернетеся по допомогу спеціальної бригади. В Україні найкращі фахівці будівельного та ремонтного ремесла. Наприклад, ремонт квартир в Києві  беруть на себе команди професіоналів, які зроблять вимірювання, розрахунок потрібних матеріалів та пропишуть вам кошторис. 

    Якщо ви будете ремонтувати помешкання власними зусиллями, заздалегідь оцініть свої можливості та стан своєї квартири на цей момент.

    Так ви зрозумієте, який тип ремонту вам потрібен.

    Косметичний чи капітальний?

    Ймовірно, ваше житло виглядає ошатно і мило, але вам набрид колір стін, треба поміняти плитку у ванній кімнаті чи вхідні двері, осучаснити підлогове покриття.  Якщо роботи не вимагають значних затрат часу і коштів, це називається косметичним ремонтом. 

    Коли вам потрібно зробити перепланування житла, знести перегородки, поміняти труби й електричні проводи у стінах, словом, “роботи — непочатий край”, то це означатиме капітальний ремонт. Відповідно, зростуть фінансові витрати і розтягнеться час виконання.

    Чи є у нас план, містере Фіксе?

    Значно простіше зробити роботу, якщо скласти покроковий план дій. 

    1. Намалюйте модель свого ідеального приміщення, щоб мати перед очима всі зміни, які ви хочете внести.
    2. Ретельно зробіть усі вимірювання у квартирі. Це той момент, коли краще тричі перевірити, ніж потім, наприклад, міняти двері, які виявилися заширокими.
    3. Складіть список усіх речей, які вам знадобляться: шпаклівки, фарби, плитки та інших матеріалів. Також врахуйте, що можуть знадобитися додаткові робочі інструменти, тож варто придбати їх до початку ремонту.
    4. Визначте етапи проведення ремонтних робіт. Наприклад, “починаємо з ванної кімнати, потім переходимо до кухні і поступово до кожної кімнати”. Так ви врятуєте себе від надмірного безладу.

    Їдемо по будматеріали

    Ви зробили підрахунки, підготували приміщення до ремонту, тепер саме час їхати в будівельний супермаркет. Тут також варто діяти розсудливо, тому врахуйте кілька порад:

    • Купуйте витратні матеріали із запасом. Якщо під час ремонту вам забракне плитки або фарби, потім ви можете й не знайти потрібного кольору або текстури.
    •  Не намагайтеся надто заощадити на найсуттєвіших речах. Варто придбати сертифіковану продукцію, яка не зашкодить вашому здоров’ю.
    • Радьтеся зі спеціалістом, який врахує всі важливі нюанси: ваші вподобання, якість і вартість товару, закладений вами бюджет.

    Тепер, коли все необхідне під рукою, ви можете починати головну роботу. Зосередьтеся на процесі й пам’ятайте: не такий страшний ремонт, як думка про нього. Нехай вам все вдається!

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!