Він переконаний, що необхідно показати світу, що Україна не дасть забути про трагедію в Оленівці.
Українська влада хоче, щоб Організація Об’єднаних Націй відновила свою місію щодо розслідування теракту в Оленівці, який стався там минулого року.
Про це під час панельної дискусії “Рік без покарання. Шлях до справедливості”, присвяченої річниці трагедії в Оленівці, заявив уповноважений ВР із прав людини Дмитро Лубінець, передає кореспондент “Укрінформу”.
“Ми продовжуємо наполягати, щоб місія по трагедії в Оленівці була відновлена Організацією Об’єднаних Націй, і щоб обов’язково представники цієї місії прибули в Україну”, – заявив він.
Лубінець повідомив, що українська сторона зі свого боку готова надати будь-яке сприяння цій місії, зокрема – надати своє експертне дослідження і все, що необхідно, щоб була встановлена правда, і РФ понесла відповідальність.
Відповідаючи на питання, чи є альтернатива місії ООН, омбудсман сказав, що є Міжнародний кримінальний суд (МКС), який може це робити. За його словами, є низка міжнародних правозахисних організацій, які можуть так само приїхати в Україну.
Уповноважений із прав людини зазначив, що українська влада всіх запрошує і готова надати будь-кому із зацікавлених (сторін – ред.) свої матеріали, експертні висновки – для того, щоб були встановлені додаткові експертні звіти з боку будь-кого, хто готовий це робити.
“Тобто альтернатива – вона, напевно, завжди є. Але ООН – це унікальна організація, і ми в першу чергу вимагаємо від них, щоб вони зробили цю роботу”, – поінформував Лубінець.
Окремо він зазначив, що, на жаль, Офіс Омбудсмана постійно б’ється з МКЧХ, щоб вони юридично визнавали факт недопуску їхніх представників до місць тримання військовополонених до Оленівки.
“На жаль, МКЧХ завжди пояснює, що “ми нейтральні, і ми не можемо засуджувати РФ”. На мій погляд, ця нейтральність заважає їм робити свій мандат. Вони повинні бути не нейтральними, а об’єктивними”, – заявив уповноважений із прав людини.
Як вважає омбудсман, якщо РФ не допустила представників цієї організації до Оленівки, то ніщо МКЧХ не заважає написати, що РФ не допустила їх туди.
“Наша задача – зробити так, щоб відповідальні, ті хто планував цей воєнний злочин зі сторони РФ, вищого військового політичного керівництва, понесли конкретне покарання, щоб вони були засуджені. Навіть якщо ми чітко усвідомлюємо, що, можливо, їх фізично і не будуть судити, можливо, в інший спосіб, наприклад заочно, але юридично це треба зробити”, – вважає Лубінець.
Омбудсман запевнив, що українська влада робитиме все, щоб це у майбутньому відбулося.
До теми: Німеччина передала Україні ще шість установок Gepard і тисячі боєприпасів до них