Віскі та горілка – міцний алкоголь однієї категорії. І відмінностей між ними більше, ніж подібностей. Нижче розберемо, у чому вони полягають і спробуємо чітко простежити кожну з них.
Технологія виробництва
Насамперед важливо розуміти різницю в технології виробництва обох різновидів міцних напоїв.
Віскі – це складніший напій, дистилят, який отримують методом перегонки зернового сусла. Як сировину частіше використовують кукурудзу, ячмінь, пшеницю або жито. Процес виробництва віскі – досить тривалий і передбачає багато тонкощів. Кінцевий етап – тривала витримка в дубових бочках і купажування.
Горілка – це, грубо кажучи, етиловий спирт, розведений очищеною водою. Зазвичай у цього типу алкоголю міцність 40°. У той час як віскі має обороти від 40 до 60%. Традиційно горілка не має запаху і смаку. Виняток – ароматизований алкоголь із різними добавками у вигляді трав, перцю тощо.
Вартість
Найчастіше віскі коштує на порядок дорожче за горілку. Але, можна зустріти й рівну ціну. Наприклад, середня вартість віскі Джим Бім і горілки Немирів Преміум на сьогодні варіюється в межах 500 грн. Якщо розглядати не преміальну горілчану продукцію, то її ціна буде вдвічі нижчою.
Органолептичні властивості
Скотч зазвичай має золотистий відтінок: від зовсім світлого до насиченого каштанового залежно від сорту. Зі свого боку горілка – це виключно білий прозорий алкоголь.
Аромат скотчу може містити нотки фруктів, ягід, диму, іриски та інше. Горілка – максимум може пахнути пшеницею.
Закуски
Під білий алкоголь заведено подавати велику кількість страв: м’ясо, птицю, ковбасні нарізки, овочеві гарячі закуски, всілякі канапе й навіть фрукти, якщо йдеться про грейпфрут або апельсин. Важливо, щоби стіл був рясним і різноманітним, горілку п’ють маленькими порціями й залпом.
До віскі залежно від сорту подають сири, копчену рибу, червоне м’ясо, деякі різновиди фруктів або морепродукти. У свою чергу скотч п’ють повільно, смакуючи кожен ковток, оцінюючи смак і приголомшливий букет.
Що міцніше
Віскі традиційно вважається міцнішим напоєм, оскільки в ньому від 40 до 60°, тоді як білий алкоголь – частіше сорокаградусний. Однак помилково стверджувати, що сп’яніння від першого буде сильнішим, ніж від другого.
Усе залежить від кількості випитого, компанії, у якій вживають напій, загального психологічного стану та настрою. Не варто виключати й різноманітність закуски. Що більше їжі на столі, то буде краще.
Вважається, що похмілля від горілки буде слабшим і менш вираженим, ніж від спиртного напою з домішками. Але це помилкова думка.
Добавки в якісному віскі можуть нейтралізувати дію спирту, тому на ранок буде менше боліти голова, ніж навіть від якісної горілки. Пам’ятайте, що в будь-якому разі поганий напій посилює ранковий стан після вечірки.
Купувати алкогольну продукцію бажано тільки в перевірених магазинах. Широкий асортимент елітного алкоголю ви знайдете в каталозі MAUDAU. Для повноцінної насолоди напоями обирайте душевну компанію з близьких людей.