Понад 30 років у Городенці функціонує шаховий клуб імені Соломона Флора.
Перший президент клубу Михайло Іванович Вороний (2009-2021), чинний президент Петро Винницький на цей момент бере участь у бойових діях на території України.
Після урочистостей у клубі відбувся сеанс одночасної гри на 20 дошках із міжнародним майстром Андрієм Шанковським.
Клуб ім. Сало Флора працює на громадських засадах, спонсорська допомога є невід’ємним атрибутом проведення турнірів, повідомляє «Галицький кореспондент».
У Клубі займається до ста шахістів Городенківського, Снятинського, Коломийського районів Івано-Франківської області та Борщівського, Чортківського, Заліщицького районів Тернопільської області; Кіцмансього району Чернівецької області.
Протягом тридцяти років у клубі проведено безліч турнірів. При клубі працює дитяча шахова школа.
Шаховий клуб розташований в укритті, тому під час повітряних тривог тут можна не лише сховатися від небезпеки, але й із користю провести час.
Історія
Саломон Флор народився 21 жовтня 1908 року у Городенці. Чехословацький та радянський шахіст, шаховий журналіст. Міжнародний гросмейстер (1950). Заслужений майстер спорту СРСР (1948). Міжнародний арбітр (1963).
Багатодітний батько Михайло Флор займався гендлярством. Флори жили в будинку, де тепер розташувалася загальноосвітня школа №2. Будівлю у війну зруйнували. Коли Соломону не було й року, його родина емігрувала в Моравію.
Батьки, брати та сестри Флора загинули під час погрому. Уціліли тільки Сало та його старший брат Мозес. Їх переправили в Чехословаччину та передали в єврейський сирітський будинок у місті Микулів.
Флор захопився шахами, коли йому було 14 років. 1924 року юнак переїхав до Праги. Там він вступив на службу в торгову компанію і став грати в місцевому шаховому клубі. Пізніше Флор перейшов на роботу в редакцію однієї з празьких газет. 1929 року його направили кореспондентом на знаменитий турнір у Карлсбаді. Там Флор грав бліц з іншими журналістами і навіть з учасниками турніру. Переможець турніру Арон Німцович, вражений грою юнака, рекомендував запросити його як шахіста на чергове міжнародне змагання. Це був перший міжнародний турнір Сало Флора і його перший успіх.
Перемогти не можна програти
Граючи за Чехословаччину в п’яти Олімпіадах, Флор домігся оптимального результату на першій дошці в 1935 та 1937 року.
Наприкінці 1939 року Флор переїхав до Москви. Отримавши громадянство в СРСР, він був змушений відмовитися від надій стати чемпіоном світу: радянське керівництво вже мало власного претендента – Михайла Ботвинника. Всі радянські шахісти зобов’язані були допомагати йому, а не конкурувати з ним. Флор явно не хотів наражати себе на ризик утретє втратити все і різко змінив стиль гри. Тепер вона була цілком «миролюбною», більшість партій він закінчував унічию.
Зі скромним успіхом Флор зіграв у восьми чемпіонатах СРСР у 1944 –1955 роках. Брав участь у багатьох міжнародних турнірах. Він завоював популярність у СРСР як шаховий журналіст. Крім того, був головним суддею в багатьох змаганнях.
Пропагуючи шахи, Флор часто проводив сеанси одночасної гри, зокрема і в містах України. Так, у листопаді 1956 року в Кам’янці-Подільському він провів сеанс одночасної на 39 дошках. Саломон Михайлович виграв 31 партію, звів унічию 6 і програв лише дві.
1978 року Флор одружився з племінницею поета Сергія Єсеніна.
Сало Флор помер у Москві 18 липня 1983 року. Він залишився у пам’яті людей як видатний шахіст, чию блискучу кар’єру було зруйновано спочатку нацистами, а потім комуністами.
До теми: Студент ІФНМУ став міжнародним майстром із шахів