YouTube працює над ШІ-інструментом, який допоможе користувачам імітувати голоси відомих музикантів під час запису звуку. Зараз компанія веде переговори з музичними лейблами щодо отримання прав на пісні, які можна було б використати для навчання цього інструменту, повідомляють видання Bloomberg та Billboard, передає “Суспільне Культура”.
Новий інструмент від YouTube у бета-версії дозволить обраному пулу артистів давати дозвіл користувачам використовувати їхні голоси у відео на платформі. Згодом продукт можуть випустити для всіх користувачів з голосами артистів, які вирішать приєднатися до нього.
Найбільші лейбли, Universal Music Group, Sony Music Entertainment і Warner Music Group, все ще ведуть переговори щодо ліцензійних угод, які охоплюватимуть права на озвучення у бета-версії; для широкого запуску знадобляться окремі угоди.
Раніше генеральний директор UMG Люсіан Грейндж заявив, що ця технологія може “посилити людську уяву і збагатити музичну творчість у надзвичайний спосіб”. А генеральний директор WMG Роберт Кінкл сказав:
“Ви повинні прийняти технологію, тому що ви не можете помістити технологію в пляшку”.
Водночас музична індустрія розглядає ШІ як серйозну загрозу, оскільки це може призвести до зростання піратства.
Музика, згенерована ШІ, перебуває в “сірій” зоні через труднощі зі встановленням прав власності на пісні, які відтворюють голос виконавця, але не використовують безпосередньо захищених текстів чи аудіозаписів.
Судовий позов музичних лейблів
Музичні лейбли Universal Music (UMG.AS), ABKCO і Concord Publishing подали до федерального суду штату Теннессі (США) позов проти компанії Anthropic, звинувативши її у зловживанні “незліченною” кількістю текстів пісень для навчання свого чатбота Claude. Про це повідомило видання Reuters.
У позові йдеться, що Anthropic порушує права видавців, використовуючи тексти щонайменше 500 пісень, від God Only Knows гурту Beach Boys і Gimme Shelter гурту Rolling Stones до Uptown Funk Бруно Марса. Лейбли заявляють, що компанія користується ними, щоб навчити чатбот реагувати на людські підказки.
Позов музичних видавців є першою справою щодо текстів пісень і першою справою проти Anthropic.
Читайте також: Церква та “Склепочок”: у відеогрі Marvel’s Spider-Man 2 створили цілий український район