На сайті “Прозоро” з’явилась інформація про укладання КП “Електроавтотранс” договору на реконструкцію тролейбусного депо вартістю 8,5 млн. грн. Що це за закупівля і чи вона на часі, розбирався “Галицький кореспондент”.
Автобусного депо нема, тролейбусного – не вистачає
Як розповідає заступник директора КП “Електроавтотранс” Андрій Тютюник, підприємство дійсно замовило і виготовило проєкт на розширення зони обслуговування автобусів і будівництво складського приміщення, проте всі роботи не будуть виконуватись зараз.
“Законодавство передбачає, що закупівлю треба проводити на весь проєкт, проте виконувати його можна поетапно”, – зазначає Андрій Тютюник.
Він акцентує, що у Івано-Франківську немає автобусного депо. Є тільки тролейбусне, яке розраховано на 100 коротких тролейбусів. На сьогодні на цій території знаходиться 145 одиниць пасажирської техніки, автобуси і тролейбуси, і майже 30 з них – спарені.
“Звичайно, що наші виробничі площі не розраховані на таку кількість транспорту”, – стверджує заступник директора підприємства.
На КП “ЕАТ” давно піднімають питання про потребу в новому депо, але розуміють, що цей проєкт сьогодні нереальний. Поки автобусів було менше і вони були нові, то підприємство намагалось втискати обслуговування в площі, яка є, але сьогодні лише автобусів є 81 одиниця, а частина з них вже їздить понад 5 років, тож потребує більшого обслуговування.
1800 рейсів для військових
“Ми не плануємо робити всі роботи, йдеться лише про перший етап – добудову цеху обслуговування автобусів. Це дозволить нам розширити можливість проведення ремонтів не на двох автобусах як зараз, а на шести одночасно. Якщо цього не зробити, то автобусів з часом на лінії стане ще менше, а їх і так не вистачає” – продовжує Андрій Тютюник.
Крім того, в “Електроавтотрансі” нагадують, що вони є підприємством критичної інфраструктури і за час війни виконали понад 1800 рейсів для потреб військових, евакуації поранених, цивільних із зони активних бойових дій. Щоб продовжувати допомагати військовим, автобуси мають бути справними, переконують транспортники.
“Щодо дискусії, що ця закупівля не на часі, то ми наголошуємо, що, на жаль, війна не закінчується, а возити людей треба щодня. І коли з’явиться потреба, крім перевезень по місту, виділити черговий раз 10 автобусів для військових, а їх не буде, бо вони не пройшли обслуговування, то питання не буде стояти чи це на часі”, – акцентує Андрій Тютюник.
Він підсумовує, що вони не планують наразі використовувати 8,5 млн. Перш за все через те, що у них їх нема і ніхто такі гроші зараз не виділить на ці потреби. Втім, вони почнуть перший етап за кошти підприємства і до кінця року його планують закінчити.