Захисник народився 4 травня 1983 року в селі Заланів на Рогатинщині.
Закінчив місцеву школу і вступив у Перемишлянське ПТУ №61, обравши фах бухгалтера. Згодом заробляв на життя у різних фірмах та закордоном.
Тривалий час Ігор Мартиняк працював майстром з виготовлення меблів на одному з підприємств Львова. А це ремесло стало в пригоді й у зоні бойових дій. Назавжди закарбується у спогадах воїнів «стіна духу», яку Ігор Мартиняк вирішив створити на фасаді їхнього помешкання.
Цю складну дорогу воїна Ігор Мартиняк розпочав з перших днів повномасштабної війни – 11 березня 2022-го.
Щоб захищати Україну, бійця не спиняли певні вади із зором й те, що до цього ніколи не тримав у руках зброю. Тож добровільно записався у ТрО, пройшов навчання і 26 квітня вже вирушив на Запорізький напрямок.
Як зазначають у дописі, за плечима військового майже два роки оборони, непрості будні Воїна, які переплітаються з доброю звісткою з дому – народився син Тадейчик.
«Важко було повертатися на фронт, коли тримаєш на руках немовлятко. На тебе дивляться ті маленькі, щирі оченята, але треба назад. Мусиш, бо хочеш захистити своїх рідних, синочків…», – говорив бойовим друзям Ігор Мартиняк.
6 листопада, коли ворог наблизився впритул, він не покинув позиції. Попри важкі травми й поранення Ігор продовжував оборону, а останніми його словами стали «Слава Україні!».
У військового залишилась мати, дружина, сини Максимко і Тадейчик.
Для мене очікування Великодня проступає особливо чітко та ясно, коли з’являється афішка, що от-от відчинить свої двері виставка «Великодня». Величне християнське свято, про яке митці говорять у живописі, малярстві, скульптурі, різьбі по дереву, у ювелірних прикрасах, одязі, і звісно ж, у писанках. Іконописні сюжети та світські, сакральні та побутові, пейзажі, натюрморти, портрети… Метал, кераміка, дерево…
Чергова моя поїздка до чоловіка виявилася чи не найважчою. Мені вперше самостійно довелося їхати за кермом майже 500 км. Я зважилася на цей крок, бо розумію, що ще не скоро закінчаться наші з Вовою фронтові побачення. Водіння як крок до свободи Коли я 9 років тому пішла вчитися, щоб отримати водійське посвідчення, то й уявити
В 2022 році моє місто знаходилось в 100 кілометрах від лінії бойового зткнення — глибокий тил на заході Донецької області. Покровськ, Добропілля, Білицьке, Білозерське і сусідні містечка й села стали прихистком для тисяч вимушених переселенців зі зруйнованих та окупованих населених пунктів. Звісно, близькість фронту відчувалась в усьому — літаки в небі, важка техніка транзитом, пікапи
Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного