Туристка Тоня Черній мандрувала горою Висока неподалік Осмолоди, коли несподівано побачила володаря карпатських лісів – ведмедя.
«Як будь-яка свідома своїх дій людина, бачу ведмедя в Карпатах – перше що роблю – дістаю телефон і знімаю)), – пише жінка. – Вчора, при підйомі наодинці на г. Висока, що неподалік Осмолоди, мені фортануло зустріти ведмедя в 150-200 метрах обіч себе.
Величезного, як танк, і красивішого за все на світі. В той момент не було щасливішої людини за мене, як би дивно це не звучало».
І так, золота осінь в Карпатах минула, взувайте зимові черевики, не забувайте бахіли і теплу пухову куртку. Ну і щось від ведмедів прихопіть, закликає жінка, повідомляє “Галицький кореспондент“.
Нагадаємо, за приблизними підрахунками, на українській частині Карпат зараз проживає 300-500 ведмедів.
Радимо, перебуваючи у місцях, де може мешкати ведмідь, говорити голосно, а також створювати помірний шум – співати, свистіти, плескати у долоні. Можна носити із собою свисток або дзвіночок – були випадки, коли свист рятував від ведмедя, який не любить гучних різких звуків. А ще не варто йти у ліси самому – до групи з трьох-чотирьох людей ведмідь, скоріше за все, не буде наближатися.
Також, перебуваючи у лісах, не залишайте харчі та сміття після відпочинку, щоб ведмеді не звикали до людської їжі. Адже тоді звірі у пошуках цієї легкої поживи йтимуть на її запах і наближатимуться до людей.
Якщо сталося так, що ви зустрілися з ведмедем десь на лісовій стежині, – зберігайте спокій і не намагайтеся втікати. Адже ви бігаєте зі швидкістю 15-30 кілометрів на годину, а ведмідь може розвивати швидкість до 50 км\год і тримати її досить довго. Та й по деревах клишоногі лазять значно краще за людей.
Найкраще – не обертаючись спиною до тварини, неспішно відходити на безпечну відстань. Не робіть різких рухів, не відганяйте хижака камінням чи палицею і не дивіться йому прямо в очі. Реакція тварини може бути непередбачуваною.
Щоб відвернути увагу ведмедя, йому можна кинути щось зі своїх речей, наприклад, шапку чи куртку, наплічник тощо. Це може зацікавити тварину на деякий час і дозволить відійти на безпечну відстань.
Якщо хижак кинувся у ваш бік, нападає на вас, потрібно лягти на живіт, скласти руки на шиї. Не дозволяйте, щоб ведмідь перевернув вас горілиць.
Щодо самозахисту при зустрічі з ведмедем, цього краще уникати. Адже навіть якщо у вас є рушниця, сокира чи мисливський ніж, не факт, що вам вдасться завдати смертельної рани 400-кілограмовій тварині з доволі товстою шкірою. А поранений і розлючений ведмідь здатен убити людину одним ударом лапи.
До теми: У Карпатах ведмеді розгромили вулики