У ньому взяли участь 52 людини.
В Івано-Франківську навколо центрального міського озера відбувся благодійний забіг на підтримку військовослужбовців, які перебувають у російському полоні чи зникли безвісти під час бойових дій.
Про це “Суспільному” розповів керівник департаменту молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради Віталій Матешко.
За його словами, дистанція забігу складала 3 км. Віталій Матешко каже: організували захід, аби привернути увагу до українських військових та нагадати, яку ціну вони платять за нашу свободу.
“Сьогодні — особливий забіг, тому що він присвячений тим, хто перебуває в полоні. Це — і військові, і цивільні, і дітки. Хочемо такими акціями привернути увагу, щоб ми не були байдужими”, — говорить Віталій Матешко.
Серед учасників – рідні полонених
Співорганізаторка акції та учасниця забігу Лілія прийшла на захід із 3-річним сином Миколкою. Вона — дружина оборонця Маріуполя, який нині перебуває у російському полоні. Жінка каже: дитина не бачила свого батька майже два роки.
“Мій чоловік був поранений ще на “Азовсталі”, ми не знаємо про його стан. Знаємо тільки, що жодної медичної допомоги їм там не надають. Вони не мають де спати, вони — у холоді, голодні. Їх потрібно рятувати!” — говорить Лілія.
На “Азовсталі” був син Ірини, яка теж взяла участь у забігу. Жінка розповідає, що її син також — у російському полоні. Він пережив ув’язнення в Оленівці, потім — Донецьке СІЗО. Мати вже півтора року із сином не спілкувалася, тож де зараз її дитина — не знає.
“Я ніколи не думала, що в 51 рік буду стояти перед камерами й казати таку страшну фразу: я не знаю, де мій син. Зараз шириться інтернетом, що обмін “заморозили”. Як це розуміти? Нехай забирають своїх людей і віддадуть наших. Віддайте мені мою дитину!” — каже Ірина.
У парк на міське озеро прийшла й Елла Краснобриж. Вона втратила свого чоловіка Ігоря у березні 2022 року. Тоді військовослужбовець боронив рідний Маріуполь від військових РФ. У забігу, каже Елла, бере участь заради всіх полонених українських воїнів.
“Уже 18 місяців хлопці в полоні. Хоча їм обіцяли 3-4 місяці максимум після виходу з “Азовсталі”. А це триває й досі”, — говорить Елла Краснобриж.
Першим фінішував у благодійному забігу на підтримку військовополонених Андрій Борис. Чоловік каже: перемогу присвятив другові дитинства — коломиянину Ігорю Тодоріву, який, обороняючи українські землі, зник безвісти понад пів року тому.
“Я випадково вийшов на прогулянку на озеро і бачу такий захід. У мене друг пропав безвісти. За нього й біжу”, — говорить Андрій Борис.
До теми: У Калуші провели благодійний футбольний турнір на підтримку ЗСУ