Волонтери з Прикарпаття Володимир Муссур та Роман Боринець презентували дрон «Ящір».
Наземний безпілотник волонтери розробили рік тому. Є кілька варіантів цього дрона, які вже допомагають ЗСУ.
«Ми думали, що він буде багатоцільовий. Зробили його і віддали на передову. Хлопці були ним задоволені,» – розповідають волонтери.
Працювали над першим безпілотником близько місяця.
«Перший варіант був з помилками. Ми використали контролери з гіробордів. Вони були заслабкі», – діляться Володимир Муссур та Роман Боринець.
Чоловіки пробували по-різному модифікувати прилад та експериментували з його розмірами. Конструкція наземного дрона максимально проста. Розробники старалися, щоб у випадку пошкоджень його можна було полагодити навіть у польових умовах. Готові ділитися винаходом.
«Ящір» – автоматизований пристрій, який використовують для виконання завдань, що можуть бути небезпечними для життя людей. Його основна функція – доставка корисного навантаження.
Керування дроном відбувається через пульт від FPV. Управління «Ящером» можливе наразі до трьох кілометрів. Він швидкий та маневровий, долає невеликі рови, насипи та хащі. Акумулятора дрона вистачає до 4 годин. Якщо ж він працює у складних умовах, де, до прикладу, є болото чи висока трава, енергомісткості вистачить орієнтовно на 2 години.
Важить «Ящір» 40 кілограмів. Візуальне управління ним здійснюється через квадрокоптер. Серед переваг – малопомітність навіть на відкритій місцевості, багаторазовість та тихість.
Такі дрони дуже потрібні. Адже вони можуть знешкоджувати російську техніку за відносно невелику ціну. Та найголовніше те, що вони дозволяють виконувати завдання дистанційно, не ризикуючи при цьому найціннішим – життям бійців, кажуть волонтери.
«Я розумію, що ми з кумом не зможемо забезпечити всіх ними. Це мусить бути якесь велике підприємство чи організація, і не одна. А «погоду» він може суттєво змінити. Тому ми допоможемо всім, чим зможемо», – говорить один з волонтерів.
За словами розробників, один наземний дрон «Ящір» коштує 70 тисяч гривень. Волонтери продають його по собівартості, куди не враховують витрачену електроенергію, оренду приміщення та заробітну плату.
«Перші два дрони ми зробили за свої кошти. Один дрон люди проспонсорували донатами, а решту – продаємо по собівартості», – зазначають чоловіки.
Зараз волонтерам виходить робити два дрони за місяць. Однак вони сподіваються, що завдяки донатам небайдужих українців цю кількість вдасться суттєво збільшити.
Перший пристрій відправили українським військовим на Запорізький напрямок. Роман Боринець розповідає: дрон допомагає бійцям підвозити боєприпаси, їжу чи воду.
До теми: На фронті тестують робота SIRKO