Як доглядати за квіткою кореопсисом у вашому саду

  • Кореопсис є рід однорічних/багаторічних трав’янистих квітучих рослин із сімейства Астрові. У народі відомий і під іншими іменами: паризька красуня, льон, жовта/сонячна ромашка. Налічується понад сотня видів кореопсису, які відрізняються переважно зовнішнім виглядом квіток.

    Садівники люблять паризьку красуню за пишне та тривале цвітіння, а також простоту вирощування та невибагливість у догляді. Розмножувати рослину можна насінням, розподілом куща або літніми живцями. Якщо хочете отримати гарний квітник без зайвих зусиль, замовте саджанці кореопсису в інтернет-магазині Florium.

    Видова різноманітність

    Найбільшою популярністю користуються багаторічні види, хоча вони й поступаються однорічникам за великою кількістю та тривалістю цвітіння.

    У числі поширених видів кореопсисів:

    • Мутчасті — багаторічні кущики сильно розгалужуються, у висоту можуть досягати одного метра. Мають тонкі стебла, ниткоподібне листя та невеликі квітки частіше жовтого кольору. Для збереження декоративності рекомендується 1 раз на 3 роки ділити кущ. Сорти для садіння: Zagreb, Ruby Red, Limerock Ruby.
    • Крупноквіткові — невибагливі рослини, які не бояться морських солоних вітрів. Добре приживаються не лише на дачі, а й у міському саду. Виростають до метра заввишки. Яскраві жовті квітки —у сортів Viticella, Sunray, Full Moon.
    • Рожеві — на відміну від інших видів, їх квітки мають ніжний рожевий або більш насичений вишневий колір. Особливо активно розвивається за підвищеної вологості повітря. Доступні сорти: низькорослий (до 40 см заввишки) American Dream та Sweet Dreams з двоколірними квіточками.

    До поширених однорічних кореопсисів відносяться низькорослий фарбувальний, ферулелистний, Друммонда.

    Догляд за кореопсисом

    Вирощування кореопсису з насіння у відкритому ґрунті підходить для однорічників, тоді як багаторічні рослини простіше культивувати розсадним способом.

    Для посадки потрібно відвести місце з хорошим освітленням, тому що в півтіні неможливо досягти великої кількості та належної яскравості кольорів. Грунт, в який слід висаджувати паризьку красуню, повинен бути пухким і легким, нейтральною кислотністю і не дуже родючим. Забезпечте добрий дренаж. Оптимальний час для посадки у відкритий ґрунт — середина або кінець травня, коли немає ризиків заморозків.

    Попередньо потрібно оглянути саджанці і переконатися в тому, що вони здорові. Вірна ознака — пружне зелене листя без ознак деформації. Висаджувати низькорослі сорти можна з проміжками між кущами в 15-25 см, для більших видів відстань не повинна бути менше 30 см. Після посадки грунт ущільнюють і поливають.

    Основний догляд передбачає проведення нескладних процедур.

    Полив

    Важливо не допускати перезволоження ґрунту, внаслідок якого на коренях рослини можуть розвинутися грибкові інфекції. За нормальної кількості опадів більшості сортів вистачає дощової води. У посушливий період полив теж має бути помірним. Для захисту від перегріву ґрунту та збереження вологи рекомендується проводити мульчування.

    У дощову погоду особливу увагу варто приділити розпушенню ґрунту.

    Підживлення під час цвітіння

    Кореопсис, що росте в неродючому ґрунті, необхідно підгодовувати під час цвітіння комплексними мінеральними добривами.

    Якщо перед посадкою в ґрунт були внесені добрива, то в перший рік розвитку кореопсису інші підживлення йому не потрібні. У наступному сезоні до бідних поживних речовин грунт добрива вносяться під час цвітіння і після осінньої обрізки.

    Обрізка та підготовка до зими

    Квітник радуватиме вас яскравими фарбами до заморозків, якщо вчасно зрізати відцвілі суцвіття, мляві та сухі квітки. Перед заморозками виконується обрізка всіх пагонів багаторічних рослин. Однорічні кущики повністю викопуються та знищуються.

    Кореопсис вважається зимостійким, але при прогнозі безсніжної та морозної зими можна зробити укриття для рослин із сухого листя або лапника.

    Боротьба з хворобами та шкідниками

    Ознаки ураження грибковими інфекціями відразу помітні на листі. Пошкоджені листочки у такому разі видаляють, а весь кущ обробляють фунгіцидними препаратами. Зі шкідників найбільш небезпечна попелиця. У боротьбі з нею допоможуть інсектициди.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!