Про це повідомляє кореспондент “Укрінформу”.
“Музей створив власними силами на власному ентузіазмі в 2018 році. Тоді експозиція була бідненька, а зараз, як бачите, маємо тубуси від ПТРК “Джавелін”, NlAW, радянські “Фагот”. Біля входу лежить частина ракети від РСЗО “Ураган”, якою обстрілювали наші позиції у Вугледарі на Донеччині, частина крила збитого на Черкащині безпілотника Shahed. Є автомати, різноманітна стрілецька зброя та набої до мінометів, танків та гармат. Усе це показуємо дітям, які не мають можливості ознайомитися зі зброєю у школі та супроводжуємо патріотичними розповідями”, – розповів Святенко.
За його словами, в школах області вже створені майже 200 куточків шани, де представлені експонати з цього музею. Всі вони абсолютно безпечні й перевірені вибухотехніками.
Окрема частина музею присвячена Дмитру Коцюбайлові “Да Вінчі”, який загинув у березні минулого року. Олексій Святенко товаришував із ним, допомагав підрозділу Коцюбайла, будучи волонтером, і отримував від нього зразки зброї до експозиції.
Серед експонатів – гільзи від американської БМП “Бредлі”, радянський автомат ППШ, зразки російської форми й макет голови диктатора Путіна, який плаває в трилітровій банці.
“На жаль, місцева влада ніяк не допомагає нашому музею. Весь тягар фінансування лягає на мої плечі. І це попри те, що заклад постійно відвідують школярі черкаських шкіл і проводять тут уроки та заходи з патріотичного виховання”, – додав організатор виставки.
За всі роки існування експозицію “Патріотичний музей російсько-української війни” побачили понад 50 тисяч відвідувачів. Щомісяця музей приймає 1200-1500 екскурсантів.
До теми: У Литві пропонують нові обмеження щодо росіян та білорусів з посвідками на проживання